Bijūnų tręšimas prieš ir po žydėjimo

Bijūnai žydi pavasario-vasaros periodu. Kartais jis tęsiasi beveik iki rudens pabaigos, palaikant gyvybines augalų jėgas, o jas palaikyti norės kiekvienas sodininkas, kadangi bijūnai skleidžia neįtikėtinai malonų aromatą.

Pagrindinė bijūnų priežiūra vyksta iki žydėjimo pradžios ir po. Praėjus pusantro-dviems mėnesiams po jo pabaigos bijūnas bus nusilpęs, todėl, norint suteikti gėlei jėgų ir paruošti ją susitikimui su žiema, sodininkas turi ja teisingai pasirūpinti, patręšti augalą, o paskui paruošti jį užtarnautam poilsiui, kai jam bus pakankamai laiko atsistatyti.

Pirmąjį tręšimą atlieka iškart nutirpus sniegui. Tuo metu bijūnams reikia azoto-kalio trąšų:
10-15 g azoto ir 10-20 g kalio krūmui.

Antrasis tręšimas, kuris vyksta pumpurų krovimo metu, turi susidaryti iš azoto (10-15 g krūmui), fosforo (15-20g) ir kalio (10-15 g).

Trečią kartą bijūnus tręšia praėjus 1-2 savaitėms po žydėjimo (gumburų susidarymo metu), trąšas turi sudaryti fosforas (15-20 g) ir kalis (10-15 g).

Atminkite!
Tręšdami sekite normą. Perteklius (ypač azoto) įtakoja tik lapijos išsikerojimą, o pumpurų susidarymas tokiu atveju susilaiko.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page