Naktimis tirpsta rankos: priežastis – ne amžius

Daugeliui žmonių, ypač vyresnių amžiaus grupių atstovams, pažįstamas dilgčiojimo, „skruzdėlyčių“ , negrabumo ir nutirpimo jausmas rankose, ypač naktimis.

Tačiau šis simptomas gali būti stebimas bet kuriame amžiuje. Pagrindine ir dažniausia priežastimi, dėl kurios naktimis tirpsta rankos, yra kaklo osteochondrozė arba druskų susikaupimas stuburo kaklinėje srityje.

Nemalonūs pojūčiai gali būti labai įvairūs pagal savo lokalizaciją. Labai retai galima sutikti visos rankos nutirpimą. Labai dažnai tirpsta kokia nors jos dalis, kas pilnai priklauso nuo ligos priežasčių:

1. Kaklo osteochondrozė, spondiliozė, tarpslankstelinių diskų išvarža arba protruzija stuburo kaklo srityje.

2. Riešo kanalo sindromas – nervų, einančių plaštakos link, užspaudimas, siaurame kanale, sudarytame riešo kaulų. Atsiranda nuo ilgalaikės veiklos, susijusios su monotipine plaštakos apkrova.

3. Smulkiųjų plaštakos sąnarių poliartritas. Čia charakteringas pasireiškimas tik pirštuose.

4. Esant peties ar alkūnės sąnarių patologijai simptomai kils žemesnėse rankos dalyse.

5. Cukrinis diabetas ir kiti medžiagų apykaitos sutrikimai (kepenų, inkstų ligos, endokrininė patologija).

6. Esant hipertoninei ligai rankų tirpimas naktimis pasireiškia tik esant padidėjusiam kraujospūdžiui.

7. Ypatingą reikšmę rankų tirpimas turi esant širdies susirgimams. Čia reikia atkreipti dėmesį, kuri būtent ranka tirpsta.

Iškilus nemaloniems pojūčiams dešinėje rankoje, tai su dideliu tikimybės procentu galima „nurašyti“ kaklo osteochondrozei. O štai kairės rankos nutirpimas gali būti rimtų širdies problemų, tokių kaip stenokardija ar infarktas, požymiu.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page