Auksarankė močiutė pati išsiuvinėjo kryželiu sau „tapetus“

Močiutei Jekaterinai jau daugiau nei 80. Tačiau ji kaip ir anksčiau pilna žvalumo ir optimizmo, ruošia grandiozinius planus ateičiai. Sugalvojo išsiuvinėti gigantišką kilimą savo proanūkiams.

Toks darbas meistrei ne naujovė. 25 metus ji kūrė pano, pripažintą pačia didžiausia siuvinėta drobe pasaulyje! Jo ilgis – virš 9 m, o plotis – 2,5 m. Savo darbui meistrė sugaišo 25 gyvenimo metus.

Dabar unikalus siuvinėtas paveikslas puošia jos namo sienas.
Jekateriną Kadobą grandiozininės drobės sukūrimui dar 1987 m pastūmėjo iliustracija žurnale „Krestjanka“

– Pamačiau tokį malonų paveikslėlį žurnale: stovi beržai, pienės žydi. Pagalvojau, sužymėjau šį siužetą kanvoje ir nuo to laiko vis siuvu ir siuvu! – šypsosi paveikslo kūrėja.

Nuo šio beržo iš žurnalo „Krestjanka“ prieš 25 metus ir prasidėjo paveikslas.
Dabar didžiausias Ukrainoje siuvinėjimas bulgarišku kryželiu 2,5×9 m dydžio puošia Jekaterinos ir jos vyro namus, pilnai užimdamas dvi svetainės sienas.

Oficialiai rekordas neužfiksuotas, bet konkurentų lyg ir nesimato. Tačiau yra talento gerbėjų – proanūkių. Ir nors juos džiuginti – tai šventa, kartoti rekordo močiutė Katia nesiruošia – regėjimas jau ne tas.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page