Dėl kačiuko iš žymios fotografijos pergyveno visas pasaulis…

Kartais fotografijos, kurios daro autorius žymius visame pasaulyje, pripildytos tragizmo. Štai ir šis kadras, kurį padarė fotografas Grahamas Lavery, kelia tik užuojautą nelaimingam pagrindiniam herojui.

Lavery nuotraukos siužeto centre – paprastas kačiukas, kuris turbūt priverstas gyventi gatvėje. Akivaizdu, kad jo likimas nesaldus. Jis labai liesas, kailis susivėlęs kaltūnais. Norėdamas rasti nors truputį palaikymo ir šilumos, jis spaudžiasi prie praeivio bato. Sužinojus pilną šio kadro istoriją, darosi dar liūdniau.

Tėvynėje populiarus kanadiečių fotokorespondentas Grahamas Lavery padarė šią fotografiją komandiruotės į Vietnamą, Hojano miestą, kuris nukentėjo nuo rimto potvynio.

Jis niekuo nepadėjo nelaimingam gyvūnui, kuris vos išgyveno šiose sunkiose sąlygose ir toliau darė savo darbą po to, kai jį įamžino. Kadrą su vargšu kačiuku vyriškis patalpino Flickr socialiniame tinkle, kur jis greitai išpopuliarėjo.

Grahamo neveiksnumas sukėlė didelį rezonansą. Fotografas ėmė gauti šimtus piktų pranešimų iš zooapsaugininkų, prieš jį stojo net organizacijos. Pavyzdžiui, „Pawfect Nation NPC“ iš Pietų Afrikos Respublikos paskyrė Lavery visą įrašą savo socialiniuose tinkluose.

Vyriškiui teko teisintis: „Kai mes su draugu aptikome tą kačiuką, buvo akivaizdu, kas jam nutiks toliau. Po neilgos diskusijos mes leidome gamtai eiti savo vaga ir palikome jį.“

Jis taipogi apeliavo į kultūrines Vietnamo tradicijas. Ten požiūris į kates ir šunis visiškai kitoks, nei Europos šalyse. Juos dažnai vartoja maistui ir nelaiko kaip naminių augintinių įprastine šio žodžio prasme.

Lavery taipogi pažymėjo, kad tada nukentėjo daugybė žmonių, kai kurie neteko savo namų ir viso turto, o kažkas netgi prarado šeimos narių. Akivaizdu, kad neveislinio kačiuko likimas gyventojus domino mažiausiai.

Tačiau Grahamo bandymai pasirodyti iš gerosios pusės sukėlė tik dar daugiau kaltinimų jo adresu. Apie šio nelaimingo kačiuko, kuris pergyveno rimčiausią potvynį šiuolaikinėje Vietnamo istorijoje, likimą nieko nežinoma. Tačiau norisi tikėti, kad jis visgi sutiko savo sunkiame kelyje empatiškesnį žmogų.

You cannot copy content of this page