Gydytojai pasakė, kuo lašiniai naudingi žmogaus organizmui

Niekam ne paslaptis, kad kiaulienos lašiniai yra vienas svarbiausių gyvūninių riebalų šaltinių. Būtent todėl naudingos šio produkto savybės ilgą laiką kelia ginčus tarp medikų ir dietologų.

Lašiniai – tai storas kiaulės poodinių riebalų sluoksnis, kur kaupiasi įvairios bioaktyvios medžiagos, riebaluose tirpūs vitaminai, antioksidantai. Mažai kas žino, tačiau lašiniai – tai labai naudingų žmogaus organizmui rūgščių šaltinis. Pagrinde palmitino, oleino, linolio, linoleno ir stearino.

O riebalai, esantys lašiniuose – nepakeičiamas žmogaus organizmui maisto komponentas. Reikia pasakyti, kad būtent lašinių sudėtis nustato jų naudą mūsų sveikatai.

Šiame produkte yra vitaminai A, E,D,F, mikroelementai ir riebiosios rūgštys. Viena nepakeičiamiausių rūgščių, esančių riebaluose, yra arachidono rūgštis. Dėka šio komponento, lašiniai gerina smegenų ir širdies darbą. Palankiai veikia inkstus ir kraujo cirkuliaciją. Būtent arachidono rūgštis daro mūsų kraują švaresnį, išvesdama iš jo toksinus ir cholesteriną.

Taigi, esant padidėjusiam cholesterinui, rekomenduoja kasdien valgyti po gabalėlį lašinių. Tai normalizuoja cholesterino lygį. Gydytojai sako, kad naudingos lašinių savybės sustiprėja, valgant juos kartu su česnaku, kuris irgi taikomas kovoje su cholesterinu. Taip pat žinoma, kad lašiniuose esantis lecitinas stiprina kraujagysles ir ląstelių membranas, darydamas jas elastingesnes.

Kas liečia kontraindikacijas, tai tokių, išskyrus individualias, nėra. Tačiau gydytojai rekomenduoja valgyti lašinius saikingai. Juk norint gauti maksimalią naudą iš šio produkto, jį rekomenduojama vartoti saikingais kiekiais.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page