Kodėl močiutės ir seneliai anūkus myli labiau už savo vaikus?

Močiutės kartais anūkus myli labiau už savo vaikus. Jos supranta, kiek daug visko praleido tuo metu, kol dukra ar sūnus augo.
Tuo metu jie buvo užsiėmę pinigų uždirbimu ir ryšių kūrimu. Vaikams nepakako resursų. Todėl jie nori tai kompensuoti su anūkais. Juos galima suprasti.

Žinoma, daugeliui klausimas pasirodys ginčytinas. Yra daugelis pavyzdžių, įrodančių priešingai, tačiau mes dabar kalbame apie tendenciją. Ir ji tvirtina: taip, anūkus myli labiau. Kokie argumentai ateina į galvą norint tai įrodyti?

Pirmiausia, sielų giminystė tarp senelių su močiutėmis ir anūkų. Juk ne veltui sako: „Senas – tas pats kaip mažas,“šia fraze pabrėžiant jų elgesio panašumą. Ir esmė net ne tame, kad pagyvenę žmonės dažniau įkrenta į senatvinį marazmą.

Visai ne! Tiesiog jiems lengviau suprasti mažuosius planetos gyventojus todėl, kad jie nesigėdija nusileisti iki jų mąstymo lygio. Tai suaugę, anūkų tėvai, bijo sugriauti savo autoritetą prieš anūkus ir visaip pabrėžia savo viršenybę – kur prieštarauti neleidžiančiu tonu, kur pajuoka, o kur ir grubia fizine jėga.

Antra, tėvai daugiau rūpinasi fizine savo atžalų sveikata, dvasinį bendravimą nustumdami į antrą planą. O pas senąją kartą viskas atvirkščiai. Rūpesčius, kad vaikai būtų sotūs, apauti, aprengti, prisiėmė tėvai, o močiutės su seneliais vysto dvasinį anūkų pasaulį. Ir labai dažnai būtent jie mažuosius krikščionis atveda į tikėjimą, pas Dievą.

Trečia, vyresnioji karta dar turi didžiules neišeikvotos meilės atsargas, tačiau tos meilės jau nebereikia jų vaikams – šiems dabar labiau reikia jų bendraamžių meilės. Ir tada močiutės su seneliais išlieja ją ant anūkų ir šie tiesiog maudosi joje. Kartais tokia supermeilė labai apsunkina anūkus ir čia labai svarbu išlaikyti ribą tarp didelės meilės ir hipermeilės.

Ketvirta, būna, kad tėvai labai dažnai „numeta“ anūkus močiutėms ir seneliams, kai jiems reikia eiti į kokią nors šventę, svečius ar renginį – juk jie jauni, jiems norisi linksmintis. Bet kuo dažniau jie tai daro, tuo labiau silpsta ryšys tarp jų ir vaikų. Juk maži vaikučiai labiau myli tuos, kuriuos dažniau mato.

Penkta, liaudyje sklando slapta nuomonė, kad vyresnioji karta myli ir skiria anūkams daugiau dėmesio nei savo vaikams dėl to, kad pastarieji:

– arba nepateisino jų vilčių, todėl močiutės ir seneliai persijungė ant anūkų, kad išnaudotų antrą šansą;

– arba savo elgesiu taip ištampė nervus savo tėvams, kad ženkliai sumažino tėviškos meilės lygį.

Dėl antrosios priežasties net yra toks įdomus posakis: „Mylėkite anūkus – jie atkeršys jūsų vaikams!

Ta prasme, kad dabar anūkai savo nelogiškais poelgiais vers tėvus „išlieti nemažai karčių ašarų“.

You cannot copy content of this page