Pratimai kaklui: greitai atpalaiduoja užspaudimus, normalizuoja spaudimą

Šie 5 pratimai skirti įtemptų kaklo raumenų atpalaidavimui ir visi kartu turi užimti 4-5 min per dieną. Atliekant juos reguliariai (geriau rytais) greitai ateis kaklo ir viršutinės nugaros dalies raumenų atsipalaidavimas, kas įtakos geresnį kraujo pritekėjimą į galvą.

1 pratimas.
Atsistokite laisvai, rankos nuleistos. Pakelkite pečius kaip galima aukščiau. Laikydami šioje padėtyje, sukite juos atgal kaip tik įmanoma, nuleiskite ir grįžkite į pradinę padėtį, tokiu būdu darydami sukamuosius judesius pečiais pakankamai greitai.
Pakartokite pratimą 25 kartus , kad pečiai nepertraukiamai brėžtų sukamąjį judesį.

2 pratimas.
Tas pats,kas 1 pratime, tik priešinga kryptimi. Sukite pečius atgal, paskui pakelkite kaip galima aukščiau,veskite į priekį, nuleiskite ir grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite 25 kartus nepertraukiamai.

3 pratimas.
Nuleiskite smakrą kaip galima žemiau ant krūtinės,kaklą atpalaiduokite, po to pakelkite galvą ir meskite ją kaip galima toliau atgal.
Pakartokite 12 kartų.

4 pratimas.
Nuleiskite smakrą ant krūtinės kaip ankstesniame pratime, po to tolygiai pasukite galvą į kairę, atmeskite atgal, pasukite į dešinę, grįžkite į pradinę padėtį.
Judėjimas ratu turi būti tolygus, maksimalia amplitude, bet be įtampos. Pakartokite 6 kartus į vieną pusę, 6 kartus – į kitą pusę.

5 pratimas.
Pasukite galvą kaip galima daugiau kairėn (kūnas turi išlikti tiesus), grįžkite į pradinę padėtį. Pasukite galvą kaip galima daugiau dešinėn.
Pakartokite 10 kartų lėtu tempu.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.