Skanių košių paruošimo gudrybės. Savo paslaptimis pasidalijo patyręs virėjas

O pamenate pienišką ryžių košę iš vaikų darželio? Tokią skanią paruoš ne kiekvienas virtuvės šefas! Visos kruopos turi savo virimo gudrybes: kai kurias geriau užmerkti nakčiai, o kai kurias virti vos porą minučių. Ir šiandien mes atskleisime skanių košių iš populiarių kruopų paslaptis.

Skanių košių paruošimo gudrybės
Kad pieniška ryžių košė išeitų sodri ir švelni, užvirinkite 1 l pieno, pagal skonį berkite druskos ir cukraus, paskui berkite 1 stiklinę perplautų apvalių ryžių. Virkite 2-3 min, paskui nuimkite nuo ugnies ir apsupkite apklotu. Po 30 minučių mūsų košė paruošta vartoti!

Grikių kruopas galima mirkyti per naktį, o ryte pakaks pakeisti vandenį, perplauti juos ir užvirinti. Klasikinis grikių košės virimo receptas be mirkymo: būtina imti vieną dalį grikių ir dvi dalis vandens, užvirinti, nuimti nuo ugnies ir apkloti 15 min.

Avižiniai dribsniai gausis švelnesni ir skanesni, jei paruošite juos vakare ir paliksite iki pusryčių. 8 valgomiesiems šaukštams dribsnių reikia imti 1 l pieno, užvirinti, nuimti nuo ugnies ir apsupti apklotu. Ryte košę reikia tik pašildyti.

Klaidinga manyti,kad manų kruopas reikia berti į jau verdantį pieną. Košė bus skanesnė ir be gumulėlių, jei užpilsite 4 valgomuosius šaukštus manų kruopų ir maišydami užvirinsite. Po 2 min puodą būtina nuimti ir uždengti dangčiu, palikti 20 min.

Kukurūzų košė turbūt vienintelė mūsų sąraše, kurią būtina ilgai virti, 30 minučių. 1 stiklinei kruopų imame 2,5 l vandens, kruopas būtina berti į verdantį vandenį. Dažnai tokią košę gamina orkaitėje: perplautas kruopas reikia užpilti verdančiu vandeni, dėti druskos, cukraus, razinų pagal skonį, uždengti dangčiu ir pašauti į įkaitintą iki 180 laipsnių orkaitę 40 min. Paskui išimti puodą ir permaišyti turinį, grąžinti atgal 10 min.

Kiekviena šeimininkė turi savo skanios košės paruošimo receptą, ar ne? Pasidalinkite juo komentaruose: bus visai įdomu paskaityti ir mums, ir kitiems naudotojams. O naudingu straipsniu dalinkitės su draugais!

You cannot copy content of this page