Štai kaip Singapūras visam laikui užbaigė su korupcija ir banditais

Li Kuan Ju – vienas sėkmingiausių XX a. politikų. Per jo valdymo laiką varginga Singapūro valstybė pavirto viena labiausiai išsivysčiusių ne tik Azijos, bet ir pasaulio šalių.

Svarbiausi Li pasiekimai esant Singapūro pirmojo ministro poste buvo – korupcijos išnaikinimas, teismų reforma, investicijų pritraukimas, bedarbystės likvidacija, švietimo reforma, o taip pat valstybinių kompanijų įkūrimas.

Kova su korupcija
Viena žinomiausių Singapūro vadovo frazių buvo: „Jei jūs norite nugalėti korupciją, jūs turite būti pasiruošęs siųst į kalėjimą savo draugus ir artimuosius“.Ir tikrai, Li dėl valstybės gerovės negailėjo nieko. Už kyšininkavimą teismas pasiuntė už grotų kelis ministrus.

Tarp kitko, vienas jų buvo artimas premjero draugas.

Griežta penitencinė sistema
Mirties bausmės lygis čia didesnis, nei likusiame pasaulyje. Pagrinde į kartuves keliauja narkotikų prekeiviai ir žudikai. Singapūre iki šiol išliko tokia bausmės rūšis,kaip mušimas lazdomis.
Tarp kitko,dauguma singapūriečių tai pateisina.

Be to, egzistuoja didelių bausmių sistema ir ilgas įkalinimas už palyginus lengvus nusikaltimus. Tam, kad šalyje karaliautų tvarka, būtinos griežtos priemonės.

Užsienio investicijų pritraukimas
Dar viena problema: iš kur paimti pinigų valstybei, kuri eksportuoja net geriamąjį vandenį?
Gamtinių resursų nėra, ūkininkystė neišvystyta, pramonės nėra.
Maža valstybė saloje padarė viską, kad užsienio kompanijoms būtų pelninga investuoti čia pinigus.

Politika švietimo sferoje
„Labai svarbu buvo išmokyti mūsų vaikus galvoti“ – sakė Li Kuan Ju. Svarbus uždavinys jam tapo išauginti naują singapūriečių kartą, kuri savarankiškai galvos ir priims sprendimus. Prioritetu tapo specialistų sukūrimas šiuolaikinių technologijų srityje.

Labai greitai Singapūras tapo vienu svarbiausių centrų pagal elektronikos gamybą.
Efektyvių valstybinių įmonių sukūrimas

„Singapūro avialinijos“ – viena pirmųjų valstybinių įmonių, įkurtų Singapūre. Pagrindiniu uždaviniu jas kuriant buvo padaryti buvimą lėktuve maksimaliai komfortišku. Čia viskas buvo apgalvota iki smulkmenų: nuo sėdynių iki ausinių. Dabar ši aviakompanija laikoma viena geriausių pasaulyje.

Per 30 metų Li Kuan Ju pavertė Singapūrą iš „trečiojo pasaulio“ šalies į vieną pažangiausių valstybių planetoje.
Šis valstybės veikėjas – pavyzdys visų šalių politikams.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page