Ukrainietiški barščiai. Receptas žingsnis po žingsnio

Ingredientai 3 l puodui:

– jautiena (krūtininė su kaulais) – 300-400 g
– kiauliena (krūtininė su kaulais/šonkauliai – 300 g
– bulvės – 3-4 vnt
– kopūstai – 300-400 g
– burokėliai – 200 g (1 vidutinio dydžio burokėlis)
– svogūnas – 1 vnt
– morka – 1 vnt
– pomidorų padažas – 2 valgomieji šaukštai
– pomidorai – 1-2 vnt
– lašiniai – 30-50 g
– česnakas – 2-3 skiltelės
– petražolės – 0,5 ryšulėlio
– krapai – 0,5 ryšulėlio (pagal pageidavimą)
– cukrus – 1 valgomasis šaukštas
– kvietiniai miltai – 1 valgomasis šaukštas (pagal pageidavimą)
– druska – pagal skonį
– malti juodieji pipirai – pagal skonį
– lauro lapai – 1-2 vnt (pagal pageidavimą)
– raudonojo vyno actas – 1-2 valgomieji šaukštai (pagal pageidavimą)

Receptas žingsnis po žingsnio

Dėkite jautieną į puodą ir užpilkite šaltu vandeniu. Užvirinkite ant vidutinės ugnies. Kai tik vanduo užvirs – sumažinkite ugnį iki mažiausios, nuimkite putas nuo sultinio ir dėkite kiaulieną.

Vėl užvirinkite sultinį, o paskui dėkite žiupsnį druskos ir, jei norite, 1-2 lauro lapus, o taip pat kelis žirnelius juodųjų ir kvapiųjų pipirų.
Virkite mėsą ant nedidelės ugnies, periodiškai nuimdami paviršiuje susidarančias putas.

Kol mėsa verda, užsiimsime daržovėmis. Sutepkite rankas aliejumi ir nulupkite burokėlį. Aliejus apsaugos rankų odą nuo nusidažymo. Supjaustykite burokėlį plonais šiaudeliais.

Ant vidutinės ugnies įkaitinkite 1-2 valgomuosius šaukštus aliejaus. Dėkite burokėlį ir maišydami pakaitinkite 1-2 min.
Kai gabaliukai įkais ir ims šnypšti keptuvėje, įpilkite truputį karšto sultinio ir dėkite pomidorų padažą. Kruopščiai viską permaišykite ir esant būtinybei įpilkite dar sultinio, kad visi gabaliukai būtų pasidengę pomidorų padažu.


Užvirinkite mišinį. Berkite 2-3 dosnius žiupsnius cukraus, o paskui sumažinkite ugnį iki mažiausios ir, periodiškai maišydami, patroškinkite burokėlius iki minkštumo.

Tuo metu pasiruoškite likusius komponentus. Ant vidutinės ugnies įkaitinkite truputį aliejaus ir dėkite pjaustytą svogūną. Maišydami kepkite svogūną kelias minutes iki minkštumo.


Paskui dėkite morkas, supjaustytas plonais šiaudeliais. Dydis turi būti panašus į burokėlio. Maišydami kepkite daržoves dar kelias minutes, kol morkos taps minkštos.


Tam, kad barščių skystimas būtų tirštesnis ir sotesnis, į keptas daržoves dedama truputis kvietinių miltų.

Kai morkos suminkštės, į keptuvę išsijokite 1 valgomąjį šaukštą kvietinių miltų. Iš anksto išsijojus miltus, jie nesusitrauks į gumulėlius. Maišydami ruoškite mišinį 1-2 minutes, kol miltai iš baltų taps gelsvai riešutinės spalvos.


Dėkite pjaustytus pomidorus, truputį druskos ir maltų juodųjų pipirų ir maišydami kepkite daržoves dar 7-10 min. Žiemos metu vietoj pomidorų galima pilti kokybiškas pomidorų sultis (apie 100 ml).


Kai mėsa atsikabins nuo kaulo – sultinys gatavas. Išimkite mėsą, o sultinį perkoškite. Taip ir vizualiai išvalysite sultinį, ir pašalinsite smulkias kaulų daleles, kurios virimo metu galėjo nusėsti į dugną.


Ilgo virimo ir tolesnio gaminimo metu dalis sultinio išgaruos. Tam, kad sultinio pakaktų barščių paruošimui, galima arba iškart įpilti vandens su atsarga, arba praskiesti sultinį karštu vandeniu iki reikiamo tūrio.


Nulupkite ir supjaustykite bulves vidutinio dydžio kubeliais. Dėkite į sultinį bulves ir jį užvirinkite.


Tuo metu atskirkite mėsą nuo kaulų ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Kai sultinys su bulvėmis užvirs, grąžinkite mėsą į puodą, vėl užvirinkite sultinį ir virkite 2-3 min.


Рaskui dėkite kopūstus, supjaustytus plonais šiaudeliais.


Tuo metu smulkiai supjaustykite lašinius. Sumaišykite lašinius su susmulkintu česnaku. Berkite 2-3 dosnius žiupsnius druskos. Pagal pageidavimą taip pat galima dėti truputį smulkiai supjaustytų žalumynų. O paskui viską sutrinkite blenderiu.

Pagal klasikinius kanonus, reikia naudoti „senus lašinius“ (pageltusius, su būdingu kvapu ir specifiniu prieskoniu). Tokie lašiniai saikingais kiekiais suteikia barščiams nepakartojamo šarmo.

Kai bulvės ir kopūstai beveik gatavi, sudėkite paruoštas keptas daržoves. Užvirinkite sultinį ir virkite viską kartu dar kelias minutes, kol išvirs bulvės ir kopūstai taps pageidaujamo minkštumo.

Kai daržovės gatavos, dėkite į sultinį paruoštus lašinius su česnaku, gerai viską permaišykite, pakaitinkite ant nedidelės ugnies dar apie minutę ir išjunkite ugnį.
Pilkite truputį raudonojo vyno acto, kad sultinys būtų su lengva malonia rūgštele. Paskui dėkite burokėlių ruošinį.

Kruopščiai viską permaišykite, paragaukite ir pagal skonį dėkite dar druskos, maltų juodųjų ar aitriųjų pipirų. Iki šiol barščių mes specialiai smarkiai nesūdėme, kad įdėjus sūdytą lašinių ruošinį su česnaku barščiai nebūtų persūdyti.


Pabarstykite barščius žalumynais, uždenkite puodą dangčiu ir būtinai leiskite barščiams pastovėti mažiausiai 10-15 minučių, kad susimaišytų visi aromatai ir skoniai.

Patiekite barščius su grietine, pagal pageidavimą papildykite aitriaisiais pipirais ar adžika. Gero apetito!

You cannot copy content of this page