Varškės spurgos – receptas iš vaikystės

Paprastai paruošiamas ir daugeliui žinomas skanėstas, atėjęs iš mūsų vaikystės. Taip gamino mūsų mamos ir močiutės. Labai skanios varškės tešlos spurgos. Paprasti ir prieinami produktai, lengvas būdas. Varškės spurgos patiks visiems.

Ingredientai:
– kvietiniai miltai – 250 g
– varškė – 300 g
– cukrus – 5 valgomieji šaukštai
– kiaušiniai – 2 vnt
– druska – ½ arbatinio šaukštelio
– soda – ½ arbatinio šaukštelio
– 9% actas – 1 arbatinis šaukštelis
– vanilinas
– cukraus pudra
– augalinis aliejus kepimui

Paruošimas:
Į gilų dubenį mušame kiaušinius, beriame cukrų. Viską permaišome iki vienalytės masės. Toliau dedame varškę ir blenderiu susmulkiname iki vienalytės masės. Beriame druską ir vaniliną. Sodą gesiname actu ir dedame į bendrą masę.

Viską permaišome iki vienalytės masės. Palaipsniui berdami miltus užmaišome tešlą. Stalą pabarstome miltais ir perkeliame tešlą. Tešlą truputį paminkome ant stalo ir formuojame kelias dešreles.

Kiekvieną dešrelę pjaustome į lygius gabalėlius. Kiekvieną gabalėlį susukame į rutuliuką (graikiško riešuto dydžio). Ant vidutinės ugnies gerai įkaitiname aliejų puodelyje. Aliejaus turi būti pakankamai, kad rutuliukai jame plaukiotų.

Rutuliukus kepame aliejuje kol parus. Gatavas spurgas dedame ant popierinio rankšluosčio, kad pašalintume nereikalingus riebalus.

Pagal pageidavimą prieš patiekdami spurgas pabarstome cukraus pudra.

Gero apetito!

You cannot copy content of this page