Vyras, kuris nugalėjo koronavirusą, dabar gelbsti kitų gyvybes

Kovo 6 dieną 36 metų amerikietis Džeisonas Garsija pajuto negalavimą. Jam pakilo temperatūra, atsirado sausas kosulys, taip pat prasidėjo galvos skausmai. Jis dirba aviacijos-kosmoso inžinieriumi, tačiau tądien nėjo į darbą, jis pergyveno, kad užsikrėtė koronavirusu.

Vyriškis nusprendė likti namuose ir paskambinti į ligoninę. Budintis medikas išanalizavo simptomus, kuriuos išvardino Džeisonas, ir pasiūlė atlikti jam koronavirusinės infekcijos testą.

Greitai gydytojas gavo tyrimų rezultatus ir pranešė vyrui, kad jis infekuotas. Džeisonas iškart persikėlė į vieną kambarį, kuo toliau nuo savo žmonos ir 11 mėnesių dukters. 10 dienų bėgyje jis bendravo su savo šeima tik per internetą, stengėsi be reikalo neiti iš kambario ir laikėsi karantino režimo. Kovo 18 jis nustojo kosėti, o 23 dieną medikai pranešė, kad jis gali išeiti iš karantino.

Pagal taisykles, išėjimas iš karantino turi trukti 72 valandas, tačiau vyras smarkiai pergyveno dėl dukters sveikatos, todėl prailgino jį iki 120 valandų.

Kelias dienas jis mėgavosi žmonos ir mažylės dukters draugija, paskui pamatė vienos iš klinikų gydytojo pranešimą, kad jiems skubiai reikalingas žmogus, kuris persirgo šia infekcija.

Pasirodo, gydytojai sukūrė eksperimentinį gydymą sunkiai segantiems pacientams, kurį buvo būtina išbandyti.
Džeisonas susisiekė su ligoninės atstovu ir susitarė dėl susitikimo.

Balandžio 1 vyras nuvyko į ligoninę, kur buvo paimta jo kraujo plazma. Ją įvedė trims pacientams, kurie tuo metu buvo ant ribos tarp gyvenimo ir mirties.

Balandžio 5 Džeisonas gavo elektroninį laišką nuo vieno iš medikų, kuriame buvo sakoma, kad įvedus jo kraujo plazmą pacientų būklė ženkliai pagerėjo.

Greitai pacientams nebereikėjo vaistų, bet jie vis dar liko ligoninėje. Jis pradėjo kvėpuoti be aparatų pagalbos ir po truputį ėmė grįžti į normalų gyvenimą. Apie tai papasakojo ligoninės, kurioje buvo vykdomas eksperimentas, vyriausias gydytojas.

Džeisonas pasakojo, kad labai džiaugėsi galėdamas padėti žmonėms šiuo nelengvu metu. Jis pažadėjo duoti plazmos iki tol, kol gydytojai neatras efektyvaus gydymo.

You cannot copy content of this page