5 retos ir labai gražios kačių veislės

Pasaulyje egzistuoja nemažai įdomių kačių veislių, daugelį kurių jūs turbūt žinote. Tačiau yra tokių veislių, kurių pavadinimų jūs turbūt nei karto negirdėjote.

Minskinas

Minskinas – tai reta žemaūgių kačių veislė, atsiradusi 90-ųjų pabaigoje. Šią neįprastą veislę gavo sukryžminę mančkiną ir sfinksą, vėliau buvo pridėtos burmos ir devon-rekso veislės.

Šios katytės labai taikios ir draugiškos, visiškai nepavydžios, todėl jos puikiai sugyvena su įvairiais kitais gyvūnais.

Serengeti

Serengeti taip pat sąlyginai neseniai išvesta veislė, atsirado 1994 m sukryžminus orientalo ir bengalo kates. Ji iš jų paveldėjo labai neįprastus ir įdomius bruožus, tokius kaip didelės ausys ir dėmėta spalva.

Savo pavadinimą ši veislė gavo iš Serengečio draustinio Tanzanijoje. Jų figūra tvirta, kojos ilgos. Tokia katė vidutiniškai sveria 8-12 kg. Jos charakteris smalsus, taikus ir labai žaismingas.

Karakalas

Karakalus prijaukino Azijos ir Afrikos gyventojai medžioklei. Jie puikiai padėdavo medžiojant smulkius laukinius gyvūnus. Pavadinimas „karakalas“ turkų kalboje reiškia „juodos ausys“.

Šie gyvūnai pakankamai protingi ir nesipriešino prijaukinami, jie labai paklusnūs ir pilnai tinka gyvenimui namų sąlygose. Tačiau visgi jie yra plėšrūnai ir jiems svarbu disciplina ir jūsų veiksmų tęstinumas, taip pat jiems būtinas aktyvumas, kitaip jie ims išdykauti.

Turkų angora

Turkų angora – viena seniausių kačių veislių, labai inteligentiška ir išauklėta, tyli ir rami, nelabai mėgsta svetimus žmones, gali labai ilgai pažindintis, uostinėti ir stebėti, bet taip ir neprieiti.

Senovėje ši katė buvo laikoma labai vertinga dovana, šių gražuolių savininkai buvo turkų sultonai ir Europos monarchai.

Sfinksas

Sfinksas labai mielas ir atrodo bejėgis todėl, kad neturi kailio. Ši veislė buvo išvesta kryžminant atsitiktinai gimusį beplaukį kačiuką su savo motina ir toliau daug kartų su savo palikuoniais. Tai labai protingi kačiukai, jie turi puikią atmintį ir aštrų protą.

Lengvai dresuojami ir pagal mokymo kokybę labai panašūs į šunis. Tai vienintelė kačių veislė, kuri atsiliepia į savo vardą tiesiog todėl, kad jūs ją pakvietėte.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page