Troškinta vištiena tingiems: žymiai skaniau, nei pirktinė
Net nereikia stovėti prie viryklės!
Būna dienų, kai visiškai nesinori gaišti laiko vakarienės ruošimui.
Į pagalbą ateis patogus ruošinys – skaniausia troškinta vištiena. Sugaiškite dieną jos paruošimui, ir puiki vakarienė visada lauks šaldytuve. Didelę dalį laiko patiekalas gaminsis savarankiška!
Jums reikės:
– viščiukai broileriai
– stiklainiai su dangteliais (po pusę litro)
– didelis puodas
– senas rankšluostis
– druska, lauro lapai, pipirų žirneliai
1. Supjaustykite vištą porcijiniais gabaliukais. Nugarėlės, apatinės šlaunų ir sparnų dalys virs atskirai.
2. Troškiniui tiks tik geriausios dalys. Iš likusios mėsos reikia išvirti tirštą sultinį.
3. Į iš anksto sterilizuotus stiklainius deda lauro lapus ir kelis pipirų žirnelius. Po to talpa iki pusės užpildoma mėsa, gerai ją suspaudžiant. Paskui į būsimą troškinį reikia suberti pusę arbatinio šaukštelio druskos. Vėliau stiklainis užpildomas mėsa pilnai ir užberiamas dar puse šaukštelio druskos. Vištos gabaliukai dedami odele žemyn.
4. Didelio plataus puodo dugną būtina užtiesti rankšluosčiu. Taip stiklas nesilies su metalu ir neskils gaminant.
5. Vištos pripildyti stiklainiai dedami ant rankšluosčio, iš anksto pridengus dangteliais. Puodą reikia pripildyti šilto vandens.
6. Iš viršaus dangtelius prislegia svarmeniu, pavyzdžiui, sunkia keptuve. To reikia, kad stiklainiai verdant nepakiltų ir neapsiverstų. Vandeniui užvirus troškinį gamina ant lėtos ugnies 5 val.
7. Likusius gabalėlius užpila vandeniu taip, kad jis juos pilnai uždengtų ir verda sodrų sultinį. Jis virs visą tą laiką, kaip ir troškinys.
8. Po 5 val ant viryklės dalis sultinio iš stiklainių išvirė. Reikia pripilti trūkumą iš puodo iki pat stiklainių viršaus.
9. Po to galima užsukti dangtelius ir aušinti troškintą vištą kambario temperatūroje.
10. Kai troškinys atauš, jį reikia perkelti į šaldytuvą ar rūsį. Šis patiekalas gali stovėti visą žiemą ir neprarasti savo puikaus skonio.