Vienas namuose arba kuo užimti vaikus karantino metu
Taip, tai vėl nutiko: paskelbtas karantinas ir visiems geriausia likti namuose, nes susirgti kur kas lengviau, jei būsite tarp žmonių. Eiti pasivaikščioti – gatvėje, ar parke, galima ir netgi reikia.
Eikite pasivaikščioti
Karantinas mokykloje nereiškia, kad reikia sėdėti namuose. Žinoma, karantino sąlygomis į svečius vieni pas kitus mokiniai neturi vaikščioti. Tačiau pasivaikščiojimai lauke tikrai neuždraudžiami. Tik prisiminkite, kad atstumas tarp bendraujančiųjų turi būti virš 1 metro, o grįžę namo būtinai nusiplaukite rankas su muilu.
Pagaminkite patiekalą pagal vaiko išsirinktą receptą
Leiskite vaikui išsirinkti meniu. Tegu pats suranda receptą. Žinoma, karantinas ne geriausias laikas vaikštinėti po parduotuves, bet juk nesėdėsite alkani!
Kartu susiraskite naują hobį
YouTube dabar yra daugybė filmukų su įvairiausiomis veiklomis ir pamokymais, darbeliais ir išsamiomis instrukcijomis. Išsirinkite ką nors, ko nemokate nei jūs, nei jūsų vaikai, o paskui žiūrėkite, kam geriau pavyko!
Žiūrėkite kartu filmus
Tik prisiminkite: žiūrėti daugiau kaip vieną filmą per dieną nerekomenduojama, o su ikimokyklinio amžiaus vaikais – ne ilgiau, nei 30-40 minučių. Atkreipkite dėmesį į senus Disnėjaus filmukus, kurių yra neilgų. Filmukai, rekomenduojami benrai peržiūrai su vaikais:
1. Kaip prijaukinti drakoną
2. Naktinių sargų legendos
3. Vaiduoklių nunešta
4. Bjaurusis aš
5. Monstrų korporacija
6. Trio iš Belvilio
7. Galvosūkis
8. Keliaujanti pilis
9. Neprilygstamasis misteris Foksas
10. Beieškant Nemo
Užauginkite augalą
Galima sudaiginti mandarino, citrinos, datulės sėklas, o galima išsirinkti ir visai egzotiškus augalus: mango, avokado arba banano.
O jei norite greitesnio rezultato – daiginkite agurkus, pomidorus arba pupeles! Tai bus labai įdomus botanikos eksperimentas.
Skaitykite knygas
Mažam vaikui galima skaityti tai, ką jis mėgsta, ir tai gali būti postūmis jam pačiam mokytis skaityti. Su tais, kas jau moka skaityti, galima susitarti ir padaryti tokį pratimą: jūs abu skaitote savo knygas 15minučių, o paskui pasakojate viens kitam , ką perskaitėte. Stimulu galima pasirinkti „apdovanojimą“ už perskaitytų puslapių kiekį ir kokybišką, įdomų pasakojimą.
Į mokyklą reiks eiti vėl ir laiko įsibėgėjimui nebus. Padarykite pamokas dienos dalimi, nors ir vaikas nemėgsta mokytis. Jei bus „apdovanojimas“, reikalai gali pajudėti kur kas geriau. Reikia tiksliai nustatyti laiką užsiėmimams ir vaizdžiai nupasakoti galimą „apdovanojimą“.
Darykite gerus darbus
Ir kaip gi be gerų ketinimų. Internete galite rasti tūkstančius pasiūlymų, kaip pagaminti lesyklėlę paukščiams. Galima padaryti daug ir įvairiausių lesyklėlių, su įvairiu meniu. Pakabinkite arti namų ir laikas nuo laiko tikrinkite. Sekite, ką mėgsta paukščiai, kai atskrenda, kaip elgiasi prie lesyklos – ilgas ir naudingas užsiėmimas.
Žinoma, reikia atsižvelgti į darbo sąlygas, grafiką, specifiką ir į tai, kas tinka patiems tėvams. Bet jei jūs turite savo „receptą“, kaip susidoroti su šia situacija, būtinai pasidalinkite komentaruose. Gal būt jūsų patirtis padės kitiems tėvams.