5 priežastys, kodėl katės miega šalia žmogaus

Katės priskiriamos prie nepriklausomų gyvūnų ir dažniausiai renkasi miegoti pačios. Bet kartais katinai gulasi ilsėtis šalia savo šeimininko. Žmogui, žinoma, labai malonus toks augintinio elgesys ir jis stengiasi nejudėti, kad katė nepersigalvotų ir neišeitų.

Kur tikroji tokio kačių elgesio priežastis? Kartu išsiaiškinkime šias priežastis.

Pirmoji priežastis: katės labai mėgsta šilumą

Katės yra šilumamėgiai naminiai augintiniai. Jos visada bute miegui ieško šiltos vietos. Katės mėgsta nusnausti šalia šilto radiatoriaus, viryklės ir mėgaujasi saulės spinduliais.

Antroji priežastis: komfortas

Per dieną katėms miegui išeina 12-15 valandų. Jos gali miegoti kur tik nori. Svarbiausia, kad būtų patogu. Kartu su jumis, šiltoje lovoje, katei labai patogu ir ji dažnai gulasi kartu.

Trečia priežastis: saugumas

Dažniausiai katės sukuria tylių ir tingių gyvūnų įspūdį. Bet tai toli gražu ne taip. Jos visada išlieka budrios. Jei kažkas jas išgąsdins, jos gali pabėgti. Jūsų augintinis žino, kad šalia jūsų jis saugus ir gali miegoti ramiai. Jūs jam – pilnateisis šeimos narys, kuriuo galima pasitikėti.

Ketvirta priežastis: tai jos vieta.

Vietą, kur stovi lova, katė laiko sava. Tai ne jūs jai leidžiate miegoti šalia, o ji jums. Tai reiškia, kad augintinis visiškai jumis pasitiki.

Penkta priežastis: meilės jausmas savo šeimininkui.

Jums gali tik atrodyti, kad katė visada elgiasi nepriklausomai ir nejautriai. Tačiau jos irgi jaučia švelnius jausmus savo šeimininkui. Tai ne visada pastebima iš jų elgesio, bet taip yra. Savo jausmus išreikšti katinai sugeba, kai labai pasiilgsta, ilgai nematydami jūsų. Jie pradeda laižyti savo šeimininką, trintis į jį arba murkti. Jei pas jus būtent taip, reiškia, jūs radote savo augintinį.

You cannot copy content of this page