Ar gali katės įsižeisti?
Daugelis mano, kad katės iš tiesų rimtai nemyli savo šeimininkų, juk šie gyvūnai neįtikėtinai nepriklausomi ir išdidūs. Tačiau tai netiesa: paskutiniai tyrimai įrodo, kad kačiukai visgi prisiriša prie žmonių ir to pasekoje negali be jų gyventi!
O jūsų murklių nuotaika dažnai priklauso nuo jūsų pačių savijautos: jei jums gera ir ramu, tai ir katė patenkinta, o jeigu ne, tai ji nervinsis ir liūdės.
Ar gali katės įsižeisti? Juk laikoma, kad katės labai saviti gyvūnai, kurie vaikšto sau vieni ir myli tik save. Iš tiesų tai ne visai taip. Katytės prisiriša prie žmonių dar stipriau nei šunys, laikomi geriausiais žmonių draugais, ir tai moksliškai patvirtintas faktas! Be to, katinai neįtikėtinai jausmingi ir emocionalūs sutvėrimai. Jei jūs juos nuskriausite, jie ilgai atsimins nemalonų elgesį!
Kodėl katės gali įsižeisti? Tokių priežasčių labai daug, tačiau štai pagrindinės:
-Fizinė bausmė už kokį nors nusikaltimą. Jūs nubaudėte katę pliaukštelėjimu per užpakalį už tai kad ji priteršė netinkamoje vietoje ar metėte į ją šlepetę už sudaužytą vazą? Sveikiname, jūs padarėte nedovanotiną klaidą. Katė tikriausiai supyko ant jūsų.
-Jūs pastaruoju metu dažnai triukšmaujate? Jeigu taip, tai katė tikrai galėjo įsižeisti. Visa esmė tame, kad katinai ne ypač mėgsta stiprius garsus. Pasistenkite elgtis tyliau.
-Jūs pernelyg šalti su jūsų augintiniu. Taip! Už pernelyg šaltą elgesį kai kurios ypač nuo žmogaus priklausomos murklės reaguoja nelabai adekvačiai: jos įsižeidžia ir pučiasi labai ilgą laiką. Jeigu šiame aprašyme atpažįstate savo problemą, pasistenkite kitąkart būti švelnesnis su savo katėmis.
-Tampote už kupros? Jūs rimtai? Dabar ilgam pamirškite normalų katės elgesį su jumis. Visa esmė tame, kad šitos savitos pūkuotukės nepakenčia tokių dalykų. Taigi, jeigu jūs papurtėte katę už kupros , būkite pasiruošę rimtiems pykčiams!
-Jūs dažnai pažeidžiate asmeninę katino erdvę? Mes turime omenyje jo tampymą už skruostų, kai jis taikiai miega ant grindų ir kitą panašų elgesį. Katės – labai savito charakterio gyvūnai. Jie gali įsižeisti kaip dėl dėmesio trūkumo, taip ir dėl jo pertekliaus. Todėl, jeigu jūs dažnai neduodate savo augintiniui ramybės, laikas susimąstyti, kodėl jis kerštaudamas daro jums į šlepetes. Galbūt jūsų tapo tiesiog pernelyg daug?
Kas benutiktų, atminkite: katinas niekada nesijaučia kaltas! Tai ne todėl, kad jis įžūlus, tiesiog jis iš principo nemoka jausti kaltės. Todėl kurkite santykius su juo tarpusavio pagarbos pagrindu ir nusileiskite jam. Tada jums viskas pavyks!
Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.