Kas vyksta su jūsų organizmu, kai jūs valgote raugintus kopūstus?
Kopūstas – vienas universaliausių produktų: tinkamas salotoms, nepakeičiamas sriuboje ir puošiant gaminius. O atėjus šalčiams šviežius kopūstus pakeičia tradicinis skanumynas – rauginti kopūstai. Kiekvienas, kuris nors kartą raugė kopūstus rudenį, supranta, koks tai vitaminų šaltinis.
Tai kas gi vyksta su organizmu, kai jūs valgote traškų skanumyną?
Vitaminų ir maistingųjų medžiagų lobynas
Raugintuose kopūstuose yra didžiulė daugybė naudingųjų medžiagų: B, K, U (S-metilmetioninas) grupių vitaminai, o taipogi A. Dėka tokios „kompanijos“ šis patiekalas laikomas puikia priemone daugybės susirgimų profilaktikai.
Mažai kas žino, kad kopūstuose vitamino C yra daugiau, nei citrinose. Be to, raugiant jis niekaip nenukenčia ir net sustiprina savo savybes.
Raugintuose kopūstuose taipogi yra tokių svarbių komponentų, kaip kalis ir ląsteliena. Ir jei pirmasis padeda kovoti su širdies susirgimais, tai antroji mažina cholesteriną.
Įdomu, kad anksčiau rauginti kopūstai buvo vienas iš svarbių gydytojų rekomendacijų pacientams, kuriems reikalingas žarnyno mikrofloros atstatymas. Patiekalas laikomas puikiu probiotiku.
Apie lieknėjimą
Kopūstai – mėgstamas visų „dietininkų“ patiekalas, o rūgščiame stovyje jų kaloringumas mažėja dar daugiau. Be to, dietologai sutinka su nuomone, kad jie pasižymi valomosiomis savybėmis.
Apie grožį
„Rūgščiojo produkto“sudėtyje yra būtini moters organizmui elementai: jodas ir nikotino rūgštis, kurie suteikia blizgesį plaukams ir daro nagus tvirtais. Stebėtina, tačiau raugintus kopūstus taipogi naudoja kosmetinėse veido kaukėse: drėkinimui, valymui ir tonuso didinimui.