Reikia žinoti visiems tėvams: puiki „pirmųjų trijų minučių“ taisyklė

Pasirodo, yra tokia svarbi taisyklė – „pirmųjų 3 minučių“ taisyklė. Kai tėvai šeimoje ima laikytis šios taisyklės, tai pastebi, kad ji labai daug keičia santykiuose į gera.

„Pirmųjų 3 minučių“ taisyklės esmė yra visada sutikti vaiką su tokiu didžiuliu džiaugsmu, lyg sutiktumėte draugą, kurio nematėte jau daug daug metų. Ir nesvarbu, jūs grįžote iš parduotuvės, kur buvote nubėgę duonos, parėjote iš darbo ar parvažiavote iš komandiruotės.

Kaip taisyklė, visa, kuo su jumis nori pasidalyti vaikas, jis atskleidžia per pirmąsias susitikimo minutes, būtent todėl yra svarbu nepraleisti to laiko.

Jūs iškart pastebėsite tuos tėvus, kurie intuityviai laikosi 3 minučių taisyklės. Pavyzdžiui, pasiimdami vaiką iš mokyklos, jie visada pritupia jo akių lygyje, apkabina susitikę ir sako, kad pasiilgo. Tuo metu kiti tėvai tiesiog ima vaiką už rankos, sako „einam“, tuo metu kalbėdami telefonu.

Grįžę iš darbo, iškart kreipkite visą dėmesį į vaiką. Nusiaukite ir bėkite pas vaiką. Jūs turite kelias minutes, kad atsisėstumėte šalia jo, išklausinėtumėte apie jo dieną ir išklausytumėte. Po to jau eikite valgyti ir žiūrėti naujienų. Jeigu jūs tokiu būdu neatkreipsite dėmesio į vaiką, tai jis vaikščios paskui jus visą vakarą, reikalaudamas bendravimo, dėmesio, meilės.

Svarbu ne laiko kiekis, o emocinis artumas.

Kartais kelios minutės nuoširdaus pokalbio mažyliui reiškia daug daugiau nei visa diena, praleista su jumis, jeigu mintyse jūs buvote tuo metu kitoje vietoje. Tai, kad mes visą laiką skubame ir rūpinamės, tikrai nepadarys mūsų vaikų laimingais, net jeigu mes manome, kad darome tai dėl jų ir jų gerovės.

Tėvams ir vaikams sąvoka „laikas kartu“ turi skirtingą reikšmę.

Suaugusiems pakanka, kad vaikai tiesiog būtų šalia jų, kai jie kažką daro namuose ar eina į parduotuvę. O štai vaikams sąvoka „laikas kartu“ – tai žiūrėti į akis, kai tėvai atsisėda šalia, atideda mobiliuosius telefonus, atmeta mintis apie šimtus savo problemų ir visiškai neužsiima pašaliniais reikalais. Vaikas niekada nepasitikės, jeigu pajus, kad tėvų prioritete bendravimo metu yra kažkas svarbesnis, nei jis.

Žinoma, ne visada tėvai turi laiko bendram žaidimui su vaikais, bet tokiomis minutėmis darykite tik tai, ko nori vaikas. Nereikia siūlyti jam jūsų laisvo laiko variantų. Laikas bėga greitai ir jūs nespėsite apsižiūrėti, kai jūsų sūnūs ir dukterys suaugs, todėl negaiškite laiko ir imkite kurti pasitikinčius santykius su jais jau dabar.

Tegu „3 minučių“ taisyklė jums čia pravers.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page