Istorija apie 9-metę mergaitę, išgelbėjusią 60000 gyvybių
„Mergaitė, kuri savo mirtimi išgelbėjo tūkstančius gyvybių“,- taip parašė apie 9-metę Reičel Bekvis iš Sietlo tūkstančiai laikraščių ir pasakojo dešimtys telekanalų visame pasaulyje po jos mirties.
Reičel istorija prasidėjo po jos aplankytos labdaros organizacijos „Charity:water“ vadovo Skoto Harisono, kuris atvyko į jos miestą, paskaitos. Harisono ataskaita apie tai, kad vargingiausiose šalyje žmonės kenčia nuo geriamojo vandens stygiaus, sukrėtė mergaitę. Ji buvo šokiruota kadrų, kurie buvo demonstruojami susitikime su rėmėjais – žmonės gėrė purviną vandenį iš balų ir pelkių, o paskui mirdavo nuo infekcijų.
Po šios istorijos Reičel pareiškė tėvams, kad nenori nieko kviesti į savo 9-ąjį gimtadienį. Ji paprašė draugų nedovanoti jai dovanų, o vietoj to pervesti pinigų jos tinklapiui „Charity:water“ fonde. Jį Reičel užregistravo tam, kad pabandytų surinkti lėšas šulinių, kurie galėtų aprūpinti švariu vandeniu Afrikos gyventojus, kenčiančius dėl švaraus geriamo vandens trūkumo, statybai.
Iš pradžių jos tikslas buvo surinkti 300 dolerių, fondo paskaičiavimais, šios sumos būtų pakakę išgelbėti 15 kontinento gyventojų gyvybių. Pastebėsime, kad tai nebuvo pirmasis Reičel labdaros aktas: per savo 9 metus ji dukart užsiaugino ir nusikirpo plaukus, kad atiduotų juos vaikų su onkologiniais susirgimais perukams.
Kol buvo gyva, mergaitė spėjo surinkti 220 dolerių. Po pusantro mėnesio nuo savo labdaros akcijos pradžios Reičel žuvo siaubingoje autokatastrofoje: Sielto plente susidūrė 15 automobilių. Dešimtys žmonių pateko į ligoninę su sunkiomis traumomis, tačiau vienintelė žuvusioji šioje autokatastrofoje buvo Reičel Bekvis. Mergaitė buvo hospitalizuota ir pajungta prie gyvybės palaikymo aparatų, tačiau ji neatgavo sąmonės. Kai tapo aišku, kad Reičel neišsikapstys iš šios būsenos, įranga, palaikanti vaiko gyvybę, buvo atjungta.
Taip paskutinis mergaitės noras liko prašymas aukoti pinigus geriamajam vandeniui, kuris išgelbės Afrikos gyventojus.
Žinia apie mažo vaiko, kuris turėjo didelių planų gelbėti gyvybes, mirtį greitai apskriejo vietinę žiniasklaidą.
Aukos jos tinklapyje ėmė sparčiai augti, pritraukdamos vis didesnį visuomenės dėmesį.
„Kampanija išplito tarp vietos bažnyčios, kurioje krikštijo, o paskui atsisveikino su Reičel, parapijiečių. Per kelias dienas tinklapis su Reičel prašymu ir 220 dolerių surinko 100000 dolerių. Paskui visa tai paplito po visą Sietlą. 300 tūkstančių, 400 tūkstančių dolerių, o paskui mes išvis nebesupratome, kas vyksta. Apie Reičel užmojį sužinojo visa planeta!“
Šimtai tūkstančių žmonių iš viso pasaulio paliko Reičel tinklapyje dešimtis tūkstančių jautrių laiškų. Istorija sparčiai plito po pasaulį: vaikai iš visų žemės rutulio šalių kratė taupykles ir prašė tėvų pervesti pinigų į mergaitės labdaros sąskaitą. Kai Reičel Blekvis kampanija, praėjus 2 mėnesiams po jos mirties, baigėsi, sąskaitoje puikavosi 1 265 823 dolerių.
Labdaringos organizacijos „Charity: water“ įkūrėjas Skotas Harisonas su Reičel mama per mergaitės mirties metines aplankė nemažai kaimų Etiopijoje, kuriuose buvo suteikta pagalba už mergaitės surinktas lėšas:
„Kartu su jos mama Samanta Pol mes vykome iš vieno Afrikos kaimo į kitą, trečią, ketvirtą ir taip toliau, kur jau yra vanduo Reičel dėka. Ji susitiko su tūkstančiais žmonių, dėkojančių jai už tai, kad jos dukra atnešė jiems sveikatą, laimę ir naują gyvenimą.“