Atvažiavome į mūsų namą kaime ir labai nustebome: mūsų name gyveno moteris su vaiku

Niekada labai netikėjau pranašiškais sapnais. O čia man prisisapnavo močiutė ir sako, kad jai labai skauda rankos. Pabudau su nerimu širdyje. Įkalbėjau vyrą nuvažiuoti į kapines, prie močiutės kapo.

Tuo pačiu nusprendėme pažiūrėti namą, kuris liko po močiutės mirties.
Priėjusi prie močiutės kapo, net apmiriau: ant paminklo užvirtęs medis. Mes su vyru patraukėme medį, sutvarkėme. O paskui jau nuvažiavome į kaimą pažiūrėti namo.

Kaime buvo daug apleistų namų. Namai buvo labai pigūs, tačiau niekas nenorėjo jų pirkti. Juk gyventi kaime labai sunku.
Kai privažiavome močiutės namą, mūsų laukė siurprizas: mūsų name kažkas gyveno. Sniegas kieme buvo nukastas, iš kamino rūko dūmai, languose degė šviesa.

Pasibeldėme ir žengėme vidun. Name pamatėme moterį ir kokių ketverių mergaitę.

Ji labai išsigando sužinojusi, kad mes – šio namo savininkai. Paskui moteris suėmė save į rankas ir pakvietė mus išgerti arbatos. Kol mes gėrėme arbatą, ji papasakojo liūdną savo istoriją.

Jurga ištekėjo, paskui jie su vyru pasiėmė paskolą butui. Gimė dukra Kotryna. Viskas buvo gerai. Bet paskui nutiko bėda – Jurgos vyras žuvo avarijoje. Pinigų toliau mokėti paskolai nebuvo. Štai ji ir nusprendė išnuomoti savo butą.

O gyventi nusprendė pas tetą kaime. Tačiau teta ištekėjo ir nebeįsileido dukterėčios. Štai ji ir nusprendė pasieškoti namo mūsų kaime. Jai patiko mano močiutės namas, tai ir apsigyveno jame su dukrele.

– Juk jūs mūsų neišvarysite? – paklausė moteris su ašaromis akyse. – Mes juk neturime kur eiti.
Pasitarėme su vyru ir leidome Jurgai gyventi mūsų name. Mes netgi apsidžiaugėme: visų pirma, namas prižiūrėtas. O antra, padėjome geram žmogui, patekusiam į bėdą.

Paskui apsikeitėme telefonais. Dabar dažnai skambiname viena kitai, sužinome, kaip reikalai. Nepamirštame pasveikinti viena kitos su šventėmis.

O tą pačią naktį man prisisapnavo močiutė: ji buvo labai džiugi ir patenkinta. Turbūt jai patiko, kad dabar jos namas prižiūrimas ir ten gyvena gera moteris su vaiku.

You cannot copy content of this page