Augalai, kurių kačių savininkams jokiais būdais negalima auginti namuose
Naminių gyvūnų mylėtojai žino, kad katės dažnai būna neabejingos gėlėms.
Jos mėgsta laižyti arba graužti augalų lapus ir paprastai tai daro skrandžio išvalymo tikslu. Tačiau ne visos gėlės ir kambariniai augalai nepavojingi gyvūnams. Kai kurie gali tapti mylimo augintinio apsinuodijimo ar net mirties priežastimi.
Kad užkirstumėte kelią nelaimingam atsitikimui, būtina laiku sužinoti, kokių augalų jokiu būdu negalima auginti kačių savininkams – arba saugoti juos atsargiai.
Katėms nuodingi augalai
Dauguma pavojingų kambarinių augalų gana populiarūs ir daugelis šeimininkių nė nenutuokia apie slaptą grėsmę.
Vidutinio sunkumo pasekmės
Tarp nepageidautinų augalų, kurie gali sukelti augintinio negalavimą, slypi: alijošius, monstera, chlorofitas, zamiokulkas, fikusas, plokštenis, hiacintas, irisas, kalija, narcizas, tulpė. Pažįstami pavadinimai?
Dauguma gėlių iš šio sąrašo randasi kas antruose namuose. Laimė, jie ypač retai tampa katės mirties priežastimi, tačiau didelė skrandžio sutrikimų tikimybė. Gyvūnui tai gresia vėmimu, viduriavimu, alergija, tačiau dažniausiai po liūdnos patirties augintinis palieka gėlę ramybėje.
Sunkios pasekmės
Tarp kambarinių augalų sutinkami ir ypač nuodingi. Kad apsinuodytų, katei pakaks tik palaižyti lapus. Labai pavojingų katėms augalų sąraše yra: difenbachija, azalija, filodendras, anturis, pelargonija, asparagas, oleandras, amarilis.
Net jei jūsų katė neutrali vazonams su nurodytomis gėlėmis, geriau nebandyti likimo ir arba atsikratyti augalų, arba laikyti juos gyvūnui neprieinamoje vietoje. Kitaip be žarnyno sutrikimo ir alerginės reakcijos gyvūnas gali patirti širdies nepakankamumą.
Atminkite, kad nuodingos medžiagos gali kauptis organizme ir sukelti apsinuodijimą ar alerginę reakciją po ilgo laiko.
Kai kurie šio sąrašo atstovai pavojingi ne tik naminiams augintiniams, bet ir žmonėms. Pavyzdžiui, oleandras – jis išskiria lakiuosius organinius junginius, negatyviai veikiančius gyvūnus ir žmones. Tokiu poveikiu taip pat pasižymi sekantys žydintieji augalai: gebenė, filodendras, ciklamenas, glorioza.
Mirtinas pavojus
Atskirai norėtųsi paminėti gėlių puokštes, nes ir jos kelia pavojų katėms. Toksiškiausios yra: lelijos, pakalnutės, chrizantemos, bijūnai, snieguolės. Laikykite jas nepasiekiamomis katėms ir neleiskite gyvūnams lakti vandens iš vazos.
Kaip apsaugoti numylėtinį
Geriausia, žinoma, būtų pakeisti pavojingus augalus saugiais, tačiau egzistuoja ir kiti variantai: pastatyti vazonus su augalais ant aukštų lentynų ir kitose vietose, kur katė jų nepasieks. Pasiūlyti gyvūnui alternatyvą – specialią žolę katinams.
Atpratinti numylėtinį nuo įpročio graužti lapus, sutepus juos citrinų sultimis, česnakiniu vandeniu ar kitomis nenuodingomis medžiagomis, kurios nemalonioms katėms, arba papurkšti į katę purkštuvu, kai ji lenda prie augalų. Pirkti vitaminus gyvūnams.
Galbūt gyvūnas, ypač jei jo pašaras natūralus, graužia gėles dėl naudingųjų medžiagų trūkumo. Jei nuodingų augalų jūsų namuose visgi liko, stebėkite augintinį ir jo sveikatos būklę.
Esant pirmiesiems blogos savijautos požymiams nedelsiant kreipkitės į veterinarą.