Jei būčiau anksčiau žinojusi apie šias natūralias trąšas, nebūčiau švaisčiusi pinigų sodininkystės parduotuvėse

Praeitą sezoną aš ženkliai padidinau derlių darže paprasčiausių liaudiškų trąšų pagalba, kurias naudojau visoms daržovėms be išimties. Jei būčiau žinojusi anksčiau, nebūčiau švaisčiusi pinigų trąšoms iš parduotuvės. Šiandien papasakosiu, kaip teisingai paruošti ir kiek kartų naudoti.

Daugelis sodininkų pila į žemę įvairius pirktinius dirvos stiprintojus ir gerintojus, visiškai pamiršę maksimalų natūralių trąšų efektą. Daromos antpilo tipo trąšos.

Svogūnų lukštai augalų tręšimui


Pirmasis ir nepelnytai pamirštas trąšų ingredientas yra svogūnų lukštai. Kaskart, kai lupu svogūnus, nuimu nuo jų lukštus ir neišmetu, o dedu į stiklainį, per šaltąjį metų periodą susikaupia pakankamai.

Nedaugelis žino, kad tai labai efektyvi priemonė, kuri aprūpins augalus ne tik visu maistingųjų medžiagų kompleksu, bet ir apsaugos nuo daugelio bakterinių šaknų sistemos ir lapų susirgimų.

Žalingi mikroorganizmai išties bijo svogūnų lukštų antpilo, tai buvo nustatyta bandymų būdu, todėl svogūnų lukštai – tai maistas ir apsauga viename.

Pelenai daržo augalams

Antras komponentas – tai paprasčiausi pelenai. Jie sumažins dirvos rūgštingumo lygį, tai leis augalams maksimaliai efektyviai įsisavinti maitinimą, o taip pat prisotins žemę visa Mendelejevo lentele.

Aš ruošiu tirpalą šaltuoju būdu, taip visos maistingosios medžiagos iš lukštų ir pelenų persiduoda vandeniui. 10 l vandens reikės išmaišyti 1 stiklinę pelenų ir 4 stiklines svogūnų lukštų. Išmaišyti ir uždengti dangčiu. Palikti stovėti 3 dienas, ne daugiau.

Praėjus šiam laikui antpilas bus gatavas, juo reikia patręšti bet kokius augalus po laistymo.

Pertręšti šiomis trąšomis labai sunku, o štai pasotinti augalų šaknis – labai lengva. Ypač efektyvus svogūnų lukštų antpilas agurkams, cukinijoms, pomidorams, žalumynams, svogūnams.

Tuo pačiu antpilu galima purkšti lapiją, iš anksto perkošus ir atskiedus švariu vandeniu 1:1. Toks apdirbimas ir tręšimas gali sėkmingai pakeisti krūvą mineralinių trąšų.

You cannot copy content of this page