Kaip gyvena Lenkijos kaimas Mejsce-Odžanskoje, kuriame daugelį dešimtmečių gimsta tik mergaitės

Lenkijos ir Čekijos pasienyje yra Mejsce-Odžanskoje kaimas, kuriame gyvena 270 žmonių. Ši vieta įdomi ne gamta, architektūra ar istorija, o tuo, kad čia jau 12 metų negimsta berniukai. Vietiniai senoliai tvirtina, kad taip buvo visada, o fenomeno priežastys neišaiškintos iki šiol.

Mejsce-Odžanskoje gyventojai sako, kad jų merginoms ir praeityje būdavo sunku susirasti jaunikį. Vaikinų jos važiuodavo į kaimynines gyvenvietes ir miestus. Kaimo seniūnas Raimundas Friško pats atliko tyrimą. Jis išstudijavo vaikų gimimo sertifikatus bei bažnyčios metrikų knygas ir padarė išvadą, kad mažiausiai pastaruosius 100 metų Mejsce-Odžanskoje yra problema dėl berniukų.

Vietos mokykloje mokosi du berniukai, vienas kurių atvyko į kaimą su tėvais.

Fenomenu susidomėjo Varšuvos medicinos universiteto profesorius Rafalis Ploskis, kuris mano, kad reiškinys susijęs su genetika arba vietos gamtinėmis sąlygomis. Galbūt kaimo gyventojai yra tolimi giminaičiai ir moterys turi genetinį sutrikimą, neleidžiantį pagimdyti berniuko.

Tikras kaimiečių pasididžiavimas yra gaisrinės komanda, kuri be savo tiesioginių pareigų dalyvauja Europos gaisrininkų varžybose.
Mejsce-Odžanskoje gaisrinės apsaugoje tarnauja 32 žmonės, iš jų 24 merginos.

Šeimai, kurioje gims berniukas, administracijos viršininkas Raimundas Friško žada apdovanojimą, tačiau ką būtent gaus laimingoji šeima, kol kas laikoma paslaptyje.

You cannot copy content of this page