Kaip išgyventi, jei jus ištiko širdies priepuolis, ir jūs namie vienas
Jūs turėsite vos keletą sekundžių…
Baisiausia, kas gali nutikti bet kuriam „širdininkui“ – likti vienatvėje mirtinai pavojingo priepuolio metu.
Todėl kad paprastai ligonis turi vos 10 sekundžių po to, kai jis pastebėjo, kad su „širdimi kažkas ne taip“ iki tol, kol jis grius ant grindų be sąmonės.
Bet, kaip sakoma, nuo nieko negali būti apsaugotas, todėl geriau iš anksto pasiruošti tokiam scenarijui.
Taigi, ką daryti, jei prieš akis staiga ima „plaukti“ , o širdies ritmas tapo neįprastas? Pradėti stipriai ir garsiai kosėti!
Kuo dažniau ir kuo stipriau, tuo geriau. Kaskart prieš sukosėjant maksimaliai giliai įkvėpkite. O paskui kosėkite taip stipriai ir ilgai , lyg norėtumėte iškosėti giliai plaučiuose esančius skreplius.
Geriausia daryti taip, kad sukosėtumėte kartą per 2 sekundes be sustojimo – iki tol,kol širdies ritmas taps normalus arba kambaryje nepasirodys kas nors, galintis iškviesti greitąją.
Kaip visa tai veikia?
Pirma, gilus įkvėpimas leidžia deguoniui giliau patekti į plaučius ir greičiau pasklisti po kūną. Tai svarbu ir esant širdies nepakankamumui.
Antra, kiekvieną kartą,kai jūs kosėjate, vyksta tam tikras dirbtinis širdies masažas, stimuliuojantis ją ir trukdantis sustoti.
Žinoma, pačios problemos tokiu būdu išspręsti negalima. Todėl jei po šių procedūrų jums palengvėjo, reikia tuoj pat skambinti į ligoninę. Jūs išlošėte laiko!
Kardiologai sako, kad pasidalijus šia informacija su 10 žmonių, mažiausiai vienam iš jų jūs tokiu būdu išgelbėsite gyvybę.
Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.