Kiek druskos reikia 1 kg kopūstų raugimui? Dalijuosi teisingu raugintų kopūstų receptu
Rauginti kopūstai.
Receptų daug ir skirtingų. Bet dažniausiai ruošiu kopūstus klasikiniu būdu. Žinoma, receptas ne slaptas, jį žino visi ir dauguma būtent taip ir ruošia raugintus kopūstus. Čia viskas labai paprasta.
Bet yra, žinoma, savų plonybių. Anksčiau man kopūstai dažnai nesigaudavo, todėl kad aš darydavau klaidų. Papasakosiu tai, ką žinau. O jūs komentaruose mane pataisysite.
Kaip ruošti:
Svarbiausia – teisingai pasirinkti kopūstus. Reikia sultingų ir baltų. Apvalučių, o geriau – truputėlį priplotų. Žali, jauni ir su išstypusiu kopūstkočiu netiks! Aš perku turguje. Parduotuvėje kažkodėl tokių negaliu rasti. Guli tik žalios gūžės…
Pjaustau kopūstus plonais šiaudeliais. Paprastai prašau vyro tai padaryti.
O dabar proporcijos. 1 l stiklainiui paprastai imu 1 kg jau supjaustytų kopūstų su morkomis.
Maždaug 940-950 g pjaustytų kopūstų ir 50-60 g tarkuotų morkų permaišau dideliame dubenyje ar puode. Dedu juodųjų pipirų žirnelių ir lauro lapų.
Galima, jei mėgstate, dėti truputį kmynų. Aš nededu. Bet čia pagal pageidavimą.
O dabar svarbiausia – druska. 1 kg kopūstų su morkomis imu 20 g druskos. Aš visada sveriu. Bet galima naudoti ir šaukštą. Taip atrodo valgomajame šaukšte – su mažu kaupeliu (praktiškai be kaupo).
Man dažnai rašo, kad druskos turi būti lygiai 18 g. Arba kad jos turi būti 30 g 1 kg kopūstų. Kažkas sako, kad visiškai nesvarbu, kiek druskos. Įbėrei, permaišei, suslėgei stiklainyje…
Aš niekada nesiginčiju. Yra skirtingi receptai. Pavyzdžiui, aš raugiu kopūstus ir išvis be druskos (receptas yra video). Tačiau skaniausi kopūstai gaunasi, jei druskos ne mažiau 15 g ir ne daugiau nei 25 g kilogramui pjaustytų kopūstų su morkomis. Rašykite komentaruose, kaip jūs manote ir kiek druskos beriate jūs.
Kruopščiai permaišau. Kopūstai iškart išleis sultis.
Ir dėlioju į stiklainius. Gerai suspaudžiu. Pasikartosiu, 1 kg kopūstų su morkomis man kaip tik telpa į 1 l stiklainį.
Dedu stiklainius ant lėkščių ir palieku ant stalo tamsioje vietoje 2-3 dienas. Viskas priklauso nuo patalpos temperatūros.
Pas mane po paros jau prasideda aktyvus rūgimas, sultys teka į lėkštę. Na, ir kvapas yra, žinoma. Jei kartais mažai skysčio (taip būna, jei kopūstai papuolė nesultingi), aš pilu gryną šaltą vandenį.
Kad kopūstai neišeitų kartūs, kartą per dieną subadau kopūstus lazdele (ar peiliu) iki pat stiklainio dugno, kad išeitų dugne susikaupusios dujos.
Po 2 parų uždarau stiklainius dangteliais ir dedu į šaldytuvą. Ir dar po 3 parų jie jau gatavi! Galima ragauti!