Kodėl džiūsta pelargonijos lapai: kaip padėti augalui

Dar vasarą nusprendžiau pasistatyti ant lango pelargoniją. Labai jau patiko, kaip ji žydi pas kaimynę iš pirmo aukšto. Rausvi žiedeliai matyti iš karto, kai pasuki į kiemą.

Ir mano vazonas mane džiugino, bet dabar pelargonijos lapai džiūsta ir aš visai nežinau, kaip jai padėti.

Į pagalbą man atėjo toji pati kaimynė. Ji papasakojo, kad žiema – ypatingas periodas augalams. Tai laikas, kai jų gyvybiniai procesai sulėtėja dėl saulės šviesos trūkumo. Ypač tai liečia tokius šviesą mėgstančius augalus, kaip pelargonija. Ji iškart pradeda reaguoti į šviesos sumažėjimą.

Tai gali vykti įvairiai. Dažniausiai augalas džiūsta ir meta lapus, kaip nutiko pas mane. Būna, kad augalas netgi bando pražysti, galvodamas, kad nepergyvens šalčio. Jei jūs taip pat rūpinatės savo kambarine gėle kaip aš, pasakoju, ką daryti, jei pelargonijos lapai džiūsta.

Kaip išgelbėti pelargoniją žiemos periodu
Pastatykite gėlę pietų pusėje. Ten ji gaus maksimalų kiekį būtinos saulės šviesos.

O sušildys šiluma nuo radiatoriaus. Laistyti pelargoniją reikia tik tada, kai dirva išdžiūsta per 1 cm. Ir jokiu būdu nenuskinkite pradedančių gelsti lapų. Jie patys greitai nukris natūraliu būdu. Turėkite kantrybės!

Ko nereikia daryti, kai džiūsta lapai
Jokiu būdu netręškite augalo. Kaip jau buvo sakyta, žiemą sulėtėja visi biocheminiai procesai. Trąšos ne šiaip nepaveiks, bet ir sukels nesusipratimą gėlei. Neverta ir genėti pelargonijos. Tai sumažins išgarinimo plotą, dėl ko gali imti pūti šaknų sistema.

Reikia priimti tą faktą, kad žiemą pelargonija neatrodys gražiai ir nežydės. Žiemos periodu svarbu išsaugoti augalą. Nepergyvenkite, pavasarį jūs vėl pamatysite sveikus ir kuplius žalius lapus. Pelargonija pražys, net jei iš jos liks vien šakelės. Tačiau tos šakelės turi būti gyvos. Jūsų užduotis yra truputį padėti mylimam augalui.

You cannot copy content of this page