Močiutė supyko ant savo 4 mėnesių anūkės

Mūsų santykiai su vyro motina buvo visai pakenčiami. Ji prie mūsų ypatingai nelindo su patarimais, o aš į ja elgiausi pagarbiai. Visgi ji išauklėjo mano vyrą geru, rūpestingu ir atsakingu.

Be to, mes gyvenome atskirai, niekas mūsų asmeninio gyvenimo labai nekontroliavo. Po kurio laiko mums gimė Marija. Labai džiaugiausi ir norėjau, kad močiutės su seneliais dažniau aplankytų mane su vaiku. Mano tėvai lankė mus pavydėtinai reguliariai.

Šešuras buvo reise, jis Mariją pažinojo tik iš fotografijų, o anyta kažkaip nerado laiko vizitams. Viso pas mus ji buvo tik tris kartus ir tai tik tada, kai Marija tik gimė.

Kai dukrai sukako 4 mėnesiai, ji užėjo pas mums ketvirtą kartą. Žinoma, tokio amžiaus vaikas jau skiria pažįstamus ir nepažįstamus žmones. Ji supainiojo anytą su gydytoja (toji irgi buvo su baltu megztiniu) ir ėmė verkti visu balsu. Sunkiai ją nuraminau. Paskui anyta vėl pabandė paimti mažylę ant rankų. Tačiau vaikas ėmė rėkti dar garsiau.

– Jei tu manęs taip nemyli, tai aš pas tave daugiau neateisiu! – atsakė anyta ir paskubėjo atsisveikinti. Net arbatos atsisakė. Buvau apstulbinta jos elgesio. Lygi ir suaugusi brandi moteris. Juk turėtų suprasti, kad vaikas paprasčiausiai išsigando nepažįstamo žmogaus.

Dabar ji išvis nustojo klausinėti apie Mariją. Lyg ji neegzistuotų. Svarbiausia, vyrui skambindavo kiekvieną dieną ir klausinėdavo, kaip jo reikalai. Nei aš, nei anūkė jos nedominome. Mano vyras pabandė paaiškinti motinai, kad vaikas paprasčiausiai išsigando. Reikėjo dažniau užeiti. Bet ta atsakė kažką ne visai adekvataus, nes vyras net atsisakė perduoti man jos žodžius.

Tai truko pusę metų. Paskui grįžo šešuras ir nusprendė atšvęsti savo jubiliejų. Pakvietė visus giminaičius. Mes visi irgi atvažiavome. Kaip skaudu buvo žiūrėti, kaip anyta žaidė ir bendravo su kitais savo anūkais, o prie Marijos net nepriėjo. Tik perdavė jai lauktuvių. Ir tai tik tada, kai jau ruošėmės išeiti. Nuo tokio elgesio net jos sūnus buvo šoke. Kaip dabar paprotinti anytą? Kodėl ji pyksta ant kūdikio?

You cannot copy content of this page