Moteris išslaugė kačiuką, panašų į pliušinį žaislą
Prieš metus į Amandos Krusžinski, kuri jau 5 metus savanoriauja gyvūnų prieglaudoje, gyvenimą įėjo labai neįprastas kačiukas.
Ir jis pakeitė Amandos gyvenimą taip, kaip ji nė nesitikėjo.
Viskas prasidėjo, kai į Brovardo apygardos Floridos valstijoje (JAV) gyvūnų prieglaudą atnešė vėžlio kiauto spalvos katę su kačiukų vada. Katę ir kačiukus kažkas paliko gatvėje didelėje kartoninėje dėžėje ir juos rado lyjant, kai gyvūnai smarkiai permirko.
Amanda su prieglaudos naujokais susipažino kitą rytą.
„Katės-motinos FIV (kačių imunodeficitas) tyrimas buvo teigiamas, tačiau visa kita buvo tvarkoje. 3 kačiukai buvo tokie pat pūkuoti kaip motina, tačiau vienas atrodė ypatingai. Jis turėjo mutaciją, kurią veisėjai vadina Devono reksu. Tikėtina, kad kačiukų tėvas buvo šios veislės.“
Devono reksų kailis labai trumputis ir auga smulkiai besigarbanodamas. Ūsiukai irgi garbanoti, o ausys labai didelės. Devono reksų išvaizda labai panaši į pliušinių žaisliukų.
Amanda pasiūlė savo pagalbą prižiūrint kačiukus ir į jos globą pateko tas pats kačiukas, kuriam davė Misikso vardą (Meeseeks).
Misikso ūgis pasirodė kur kas mažesnis, nei jo brolių bei sesių ir dėl jo trumpo kailiuko jam visada buvo šalta, jis ieškojo šiltesnės vietelės, spausdamasis prie savo broliukų ir sesučių bei šilto mamos šono.
Amanda pasiėmė kačiuką namo ir netrukus jis taip smarkiai prie jos prisirišo, kad ėmė sekioti paskui ją lyg uodegėlė. Tačiau ši idilė truko neilgai. Po poros savaičių atėjo pavojingos virusinės ligos – panleukopenijos – tyrimai ir ją nustatė visiems vados kačiukams. Tokiems mažiems kačiukams panleukopenija labai dažnai būna mirtina.
Visą savaitę Amanda dieną ir naktį stebėjo bei prižiūrėjo kačiukus, duodama jiems vaistus ir visa vada sugebėjo nugalėti šią ligą, net mažytis Misiksas! Ir jis dar labiau prisirišo prie Amandos.
Netrukus visi kačiukai jau buvo pasiruošę priėmimui į pastovias šeimas ir Amandai teko priimti sudėtingą sprendimą. Savanoriai visada smarkiai prisiriša prie šuniukų ir kačiukų, kuriuos gydo bei maitina, ir paskui jiems sunku su jais išsiskirti. Tačiau tai būtina, juk neįmanoma pasilikti visų.
Tačiau Amanda taip tvirtai prisirišo prie pliušinio Misikso, kad negalėjo išsiskirti ir apiformino šį kačiuką sau, tapdama pilnaverte jo šeimininke. Ir tai pasirodė teisingas sprendimas. Kiek vėliau kačiukui pasirodė kitos anomalijos ir reikėjo tęsti gydymą.
„Po kelių vizitų pas veterinarą tapo aišku, kad jeigu jam nebūtų nustatę šios diagnozės ir nepradėję gydymo, jis greitu laiku būtų miręs. Jam buvo 3 pneumonijos priepuoliai, o paskui jam atliko laparotomiją, po ko atsirado dar ir vėžio įtarimas.
Viso to pasekoje jam nustatė kačių virškinamojo trakto sklerozuojančios fibroplazijos (FGESF) diagnozę. Tai yra gana naujas uždegiminis susirgimas, kuris daro įtaką gebėjimui išlaikyti maistą virškinamajame trakte.
Ir su šia liga Misiksui teks gyventi visą gyvenimą, reguliariai tirtis, būtinai atlikti B12 injekcijas ir vartoti vaistus nuo pykinimo. Misiksas nuo pat pradžių buvo tvirtas kačiukas ir tikras kovotojas, todėl manau, kad ir šiuo atveju jis susidoros“,- pasakoja Amanda.
Nuo tada, kai Misiksas papuolė pas Amandą, praėjo metai. Amanda jį dievina ir sako, kad jų ryšys labai tvirtas. Reguliarus rūpinimasis ligotu kačiuku privertė Amandą naujai pažvelgti į savo gyvenimą ir ji džiaugiasi kiekviena diena, praleista su Misiksu.
Kai Misiksas suaugo, trumputis garbanotas kailis liko tik ant snukučio ir kojyčių, likęs kūnas tapo beveik plikas. Todėl Amanda rengia Misiksą šiltais megztukais.