Naudojame dilgėlių antpilą vietoje nuodų ir pesticidų
Dilgėlių pagrindu galima paruošti priemones, kurios turi įtakos daugelio kultūrų augimui ir vystymuisi.
1. Dilgėlių antpilas kaip skystos trąšos
Pavasarį arba vasarą, kol dilgėlės nepradėjo formuoti sėklų, surinkite jaunus stiebus ir, smulkiai susmulkinę, užpildykite jais plastikinę ar medinę tarą lygiai iki pusės.
Masę užpilkite vandeniu maždaug 10 cm žemiau viršutinio indo krašto ir uždenkite dangčiu. Palikite 2 savaitėms, kad dilgėlės įrūgtų.
Kai antpilas nustos burbuliuoti ir įgaus tamsią spalvą, drąsiai naudokite jį daržovių laistymui, iš anksto atskiedę jį santykiu 1:10.
2. Dilgėlių antpilas kaip purškiama priemonė
Gaminamas jis lygiai taip pat, kaip ir aukščiau nurodytas, prieš purškiant jį būtina perkošti ir atskiesti vandeniu santykiu 1:20.
Dilgėlių antpilas yra puikus pagalbininkas kovoje su amarais, kurių skaičius ženkliai padidėja esant sausai vasarai.
Kad paruoštumėte šią priemonę, jums būtina surinkti 1-2 kg šviežių dilgėlių lapų , užpilti juos kibiru vandens ir leisti pastovėti parą, po to antpilas bus gatavas ir jį bus galima naudoti amarų pažeistų augalų purškimui net neskiedžiant vandeniu.
Be to, dilgėlių pagalba galima užkirsti kelią pomidorų fitoflorozės įsiplieskimui, laiku apdorojus augalus raugintu šios piktžolės antpilu.
Daugelis sodininkų mano, kad pomidorų lysvių vietos parinkimas šalia dilgėlių duoda tik teigiamus rezultatus – vaisiai laikosi žymiai ilgiau.