5 priežastys dažniau savo racione vartoti grikių košę

1. Grikių košė – unikalus dietinis produktas. Visų pirma ji naudinga dėl didelio baltymo kiekio, tarp kitko, labai vertingo, kadangi jame yra gausus nepakeičiamų aminorūgščių rinkinys. Taigi, grikių košę galima laikyti tinkamu mėsos pakaitalu.

2. Palyginus su kitomis kruopomis, grikiai padeda dar ir išlyginti cukraus lygį kraujyje. Jų angliavandeniai įsisavinami lėtai, kas ypač svarbu sergantiems diabetu, taipogi džiugina visus besirūpinančius savo sveikata.

3. Ko dar gausu grikių košėje, tai folio rūgšties ir rutino. O tai reiškia, kad ji pakelia imunitetą, saugo nuo anemijos ir tuo pačiu stiprina kraujagysles.

4. Be to, grikiai turi įtakos ir organizmo apsaugai nuo įvairių onkologinių susirgimų, kadangi kruopose gausu augalinių flavanoidų. Jie sugeba neutralizuoti laisvuosius radikalus ir tuo pačiu apsaugo organizmo ląsteles nuo pažeidimų.

5. Ir galiausiai tiems, kuriems kelia nerimą GMO paplitimas. Dėl grikių galima būti absoliučiai ramiems. Sėjamasis grikis niekada nebuvo modifikuotas, kadangi jis ir be šito puikiausiai auga ir brandina derlių. Be to, jis apsieina be trąšų ir kitų pavojingų chemikalų, kuriuos naudoja prieš piktžoles ar kenksmingus vabzdžius. Taigi, grikių kruopose jūs nerasite nei nitratų, nei jokių herbicidų bei pesticidų pėdsakų.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page