Kukurūzų košė – tai patiekalas-vaistas. Štai nuo kokių ligų ji apsaugo

Kukurūzai turtingi nesočiosiomis riebiosiomis rūgštimis (85-90%), ji turi daug ląstelienos, angliavandenių, baltymų daug B grupės vitaminų, vitaminų E ir K, geležies, fosforo, magnio, cinko, kalio ir skaidulų.

Kukurūzai efektyvūs prieš stresą, turtingi vitamino B, ypač vitamino B1, kuris veikia nervų sistemos, raumenų, širdies funkcijas ir raudonųjų kraujo kūnelių gamybą.

Vitaminas E jų sudėtyje saugo nuo artrito, mažina cholesterino lygį, tokiu būdu mažindamas aterosklerozės riziką ir to pasekoje saugo nuo infarkto. Jie taip pat padeda ląstelių atsinaujinimo procesui.

Be to, virti kukurūzai turi kalio, būtino normaliam raumenų ir širdies funkcionavimui.

Esant padidėjusiam rūgštingumui, gastritui ir opai naudinga pakeisti duoną šilta kukurūzų koše, todėl kad be rūgštingumo mažinimo ji pasižymi ir lengvu raminamuoju poveikiu.

Angliavandeniai, esantys kukurūzuose, prisotina organizmą energija ir užkerta kelią riebalų kaupimuisi. Saikingas vartojimas gali sumažinti svorį, todėl kad kai kurios kukurūzų sudėtyje esančios molekulės greitina riebalų skaidymąsi.

Tuo pačiu juose esantis vitaminas A yra gamtinis antioksidantas, labai svarbus sveikatai ir teisingam organizmo funkcionavimui, o taip pat medžiagų apykaitos greitinimui, kas leidžia lengviau sulieknėti.

Dėka didelio skaidulų kiekio kukurūzai reguliuoja žarnyno darbą. Tai gera šlapimą varanti priemonė ir reguliariai vartojant gali neleisti vandeniui susilaikyti organizme. Detoksikacijai rekomenduojami ir kukurūzų plaušai, užplikyti kaip arbata.
Kukurūzų košės vartojimas reguliuoja gliukozės koncentraciją kraujyje, todėl ji naudinga sergantiems diabetu. Kukurūzų košė padeda detoksikacijai ir žarnyno valymui, o detoksikacija lengvina kepenų apkrovą, mažindama kepenų nepakankamumo ir kepenų cirozės riziką.

Kukurūzuose nėra gliuteno, todėl jie gali būti įtraukti į racioną tų, kurie netoleruoja glitimo (celiakija) ir sėkmingai keičia ryžius,kviečius ir kitus grūdinius su glitimu.

Taipogi kukurūzų košė:

  • padeda užkirsti kelią plaučių vėžiui dėl didelio beta-kriptoksantino kiekio;
  • saugo regėjimą, todėl kad turi zeaksantino;
  • padeda palaikyti kognityvinius sugebėjimus ir 10% lėtina smegenų senėjimo procesus dėl didelio tiamino kiekio;
  • įtakoja imuninės sistemos stiprinimą ir užkerta kelią storosios žarnos vėžiui;
  • gerina nuotaiką;
  • gydo peršalimą dėka vitamino A.

O jūs mėgstate kukurūzų košę?

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page