Puikus užkandis iš silkės ir spanguolių. Gaminamas labai lengvai ir iš paprastų produktų. Puikiai tinka šventiniam stalui

Silkė su spanguolėmis.

Puikus užkandis iš silkės ir spanguolių. Gaminamas labai lengvai ir iš paprastų produktų. Puikiai tinka šventiniam stalui. Visi produktai puikiai dera tarpusavyje ir rezultate gaunasi ryškaus skonio užkandis.

Silpnai sūdyta silkė, traškus svogūnas, rūgščios spanguolės – tai neįtikėtinai skanu! Ir visa tai apjungia paprastas, bet labai skanus padažas.

5 porcijos.
Paruošimo laikas 40 min.

Ingredientai:
– 250 g silkės ( silpnai sūdytos file)
– 3 valgomieji šaukštai spanguolių (šaldytų)
– 1 svogūnas (raudonas)
– 1 valgomasis šaukštas aliejaus
– 1 valgomasis šaukštas citrinos sulčių
– 1 arbatinis šaukštelis garstyčių ( grūdėtų)
– 1 arbatinis šaukštelis cukraus
– 1 lauro lapas
– ½ arbatinio šaukštelio pipirų žirnelių

Instrukcijos:

1. Padažui aliejų ir citrinos sultis pilame į dubenį, dedame grūdėtąsias garstyčias ir cukrų (truputį sušvelnins rūgštų skonį). Užkandis bus aštresnis, jei vietoj grūdėtųjų garstyčių dėsite paprastas aštriąsias garstyčias (1 arbatinį šaukštelį). Gerai permaišome.

2. Silkę išvalome, pašaliname galvą, odą ir išdarome į file. Pašaliname smulkius kaulus, supjaustome file nedideliais gabalėliais ir dedame į dubenį. Proceso pagreitinimui galima nusipirkti gatavą file.

3. Raudoną svogūną supjaustome pusžiedžiais ar plunksnomis, kaip pas mane, ir dedame prie silkės. Galima imti ir paprastą svogūną, tačiau raudonasis ne toks aštrus ir jo išvaizda ryški.

4. Dedame paruoštą garstyčių padažą.

5. Pagardiname silkę su svogūnais pipirų žirneliais, smulkintu lauro lapu ir spanguolėmis. Puikiai tinka ir šviežios, ir šaldytos spanguolės. Jos suteikia užkandžiui stulbinantį rūgštoką skonį.

6. Gerai permaišome, palaikome silkę su spanguolėmis šaldytuve mažiausiai 2 val. Ją galima laikyti šaldytuve indelyje, tačiau ilgai ji neužsilaikys.

7. Gatavą silkės užkandį dedame į lėkštę ir iškart patiekiame. Rūgščios spanguolės, sūdyta silkė ir marinuotas traškus svogūnas – tai labai labai skanu.


Gero apetito!

You cannot copy content of this page