Pasiruoškite šventėms su raugintais kopūstais su bruknėmis pagal šį receptą. Kopūstai gaunasi traškūs ir labai skanūs

Neturėdamas vietos dideliam kiekiui raugintų kopūstų laikyti, nusprendžiau juos ruošti po 2–3 kg, suplakame ir vėl ruošiame naują partiją. Taip paruošti kopūstai būna truputį rūgštūs, traškūs ir be galo skanūs.

Dėl bruknių kopūstai fermentacijos metu įgauna puikaus aromato, ypatingą rūgštelę ir šviesiai rausvą atspalvį. Parodysiu, kaip be peilio ir specialių skustukų greitai ir lengvai sumalti didelį kiekį kopūstų. Šiaudeliai gaunasi labai ploni ir puikiai tinka raugimui.

Porcijos2,5 kg.

Paruošimo laikas30 minučių Gaminimo laikas 5 dienos

Ingredientai:

1 kg kopūstų:

· 50 g bruknių (šaldytų)

· 1 morka (didesnė už vidutinę)

· 1 valgomasis šaukštas druskos su kaupu (25 g)

Instrukcijos:

1. Kopūstams smulkinti nenaudoju specialių skustukų, tam puikiai tinka paprastas daržovių skustukas. Kopūsto galvą supjaustome į 2 arba 4 dalis ir greitai smulkiname. Šiaudeliai gaunasi ploni. Raugintus kopūstus dažniausiai dedu po 2–3 kg. Suvalgome, tada ruošiame naują partiją.

2. Šiandien imu 2 kg kopūstų. Smulkiname 1 kg kopūstų į didelį emaliuotą dubenį (patogumui naudojame 2 dubenėlius).

3. Morokvą (1 vnt.) tarkuojame stambesne tarka ir ją druskiname (1 valgomasis šaukštas su nedideliu kaupu, 25 g).

4. Gerai minkome rankomis iki sulčių išskyrimo. Kadangi kopūstai buvo susmulkinti plonais šiaudeliais, be didesnio vargo ir greitai išskiria sultis.

5. Bruknės pridės kopūstams ypatingą rūgštelę ir aromatą. Perku jas šaldytas ir prieš ruošdamas palieku ant stalo atšilti.

6. Ant 2 kg kopūstų reikės 100 g uogų. Jas padaliname į 2 dalis ir vieną dalį dedame ant kopūstų.

7. Kitame dubenėlyje vėl smulkiname kopūstus, pridedame morokvą, druską ir minkome. Padalijame į 2 dalis. Dedame 1 dalį į dubenėlį su kopūstais ir bruknėmis, įdedame likusias uogas ir uždengiame kopūstų sluoksniu.

8. Ant kopūstų dedame plokščią lėkštę ir uždedame svorį (man tinka stiklainis su druska). Netrumpai uždengiame dideliu paketu ir paliekame ant stalo. Palaikome apie 5 dienas.

9. Fermentacijos procesas lydi anglies dioksido išskyrimu (blogai veikia skonį). Norėdami jį išleisti, pirmas 2 dienas 1 kartą per dieną kopūstus perverkame iki dugno mediniu pagaliuku arba peiliu, o likusias dienas – 2 kartus per dieną.

10. Pas mane kopūstai raugėsi 5 dienas. Paruoštumą nustatau pagal aromatą ir skonį. Jeigu kopūstai pasidarė truputį rūgštūs ir labai traškūs, kvepia raugintais kopūstais – reiškiasi jie jau paruošti. Paruoštumas, aišku, priklauso nuo aplinkos temperatūros, kopūstų rūšies, druskos kiekio, morokvų ir t. t. Dėl bruknių tiek sūrymas, tiek patys kopūstai tampa šviesiai rausvi.

11. Traškius raugintus kopūstus sudedame į stiklainius ir laikome šaldytuve. Bruknės prideda kopūstams puikios rūgštelės ir daro juos kvapniu. Aromatas ir skonis puikūs.

You cannot copy content of this page