Ši istorija sukrėtė visą pasaulį. Štai ką atrado 1820-ųjų metų nuotraukoje! Tiesiog nepatikėsite tuo…
Štai ką atrado 1820-ųjų metų nuotraukoje!
Vieną šiltą vasaros vakarą mažyčio Europoje miestelio savivaldybės archyve buvo atrasta sena, užmiršta nuotrauka.
Nuotraukoje, padengtoje dulkėmis ir raukšlėmis, užfiksuota didelė šeima, sėdinti priešais plytinę namo sieną.
Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodė visiškai įprastai — tėvas su plokščia kepure, motina su kūdikiu rankose, keturi vaikai tvarkingais rūbais.
Tačiau tai, kas buvo atrasta vėliau, sukrėtė visą pasaulį.
Nuotrauka buvo išsiųsta į specializuotą restauravimo ir dirbtinio intelekto studiją, kad ją išvalytų ir pagerintų kokybę.
Kai programa atliko detalų vaizdo analizę, specialistai pastebėjo kažką, kas atrodė neįtikėtina.
Viršutinėje nuotraukos dalyje, tiesiai už vaikų, pasirodė veidas, kurio niekas anksčiau nebuvo matęs — griežtas, beveik miręs moters žvilgsnis, su nenatūraliai išblyškusiu veidu.
Originaliame negatyve šio veido nebuvo. Be to, tai nebuvo šviesos atspindys.
Sunerimę ekspertai pradėjo tirti šios šeimos istoriją. Paaiškėjo, kad nuotrauka buvo padaryta 1820 metais, kas savaime buvo keista, nes pirmosios sėkmingos fotografijos pasirodė vėlesniais metais.
Taigi, kaip gi buvo galima sukurti tokį detalų vaizdą gerokai prieš fotografijos išradimą?
Pradėję nagrinėti senus parapijos įrašus, ekspertai aptiko dar baisesnę tiesą. 1819 metais tame pačiame name įvyko nepaaiškinama tragedija.
Vyresnioji dukra Marija dingo be pėdsakų.
Šeima ilgus metus tvirtino, kad mergaitė pabėgo, tačiau vietiniai įtarė kur kas tamsesnę tiesą. Netikėtai vienas iš tyrėjų atsitiktinai aptiko seną legendą iš šio regiono.
Joje buvo pasakojama apie «namų šešėlį» — dvasią, kuri atsirasdavo nuotraukose, atskleidžiant paslaptis, slypinčias šeiminių namų sienose.
Nuotrauka pateko į paranormalių reiškinių ekspertų rankas.
Atlikę kruopštų tyrimą, jie vieningai priėjo prie išvados: figūra fone nėra technologinė klaida ir nėra dviguba ekspozicija. Tai buvo Marija.
Nuotrauka, kurios niekada neturėjo būti padaryta, užfiksavo mergaitės veidą, kurios likimas iki šiol buvo nežinomas. Be to, atidžiau ištyrinėjus kitas nuotraukos dalis, buvo pastebėta vos įžiūrimų pokyčių kitų šeimos narių veiduose.
Atrodė, kad jų žvilgsniai spinduliavo kažką gilesnio nei tik ano laikmečio rimtumas. Jie atrodė taip, lyg savyje slėptų baisią paslaptį.
Kai ši istorija pateko į žiniasklaidą, pasaulis sulaikė kvėpavimą.
Ar įmanoma, kad jau seniai dingusi mergaitė bandė perduoti žinutę iš anapus? Galbūt šis namas saugo tamsią paslaptį, apie kurią niekas nekalbėjo du šimtus metų?
Archyvo darbuotojai nusprendė atlikti kasinėjimus toje vietoje, kur buvo padaryta nuotrauka. Po kelių dienų po senojo pastato pamatais buvo rasti žmogaus palaikai.
Ekspertams nekilo abejonių — palaikai priklausė maždaug 10 metų mergaitei. Byla, kurios išsprendimas užtruko du šimtmečius, tapo viena iš baisiausių istorijoje.
Tačiau tai dar nebuvo pabaiga…
Kai archyvaro šeima paskutinį kartą peržiūrėjo skaitmeniškai atkurtoje nuotraukoje, jie pastebėjo kažką naujo. Marijos veidas…