Skaniausi blynai, užmaišyti su varške ir pienu

Man tokie blynai patiko net labiau, nei pagal įprastą receptą. Juos galima ruošti saldžius ir sūrius.

Ingredientai:
– miltai – 250 g
– varškė – 250 g
– kiaušiniai – 3 vnt
– aliejus – 5 valgomieji šaukštai
– pienas – 300 ml
– cukrus – 4 valgomieji šaukštai
– vanilinas – 1 pakuotė
– kepimo milteliai – 10 g
– druska – žiupsnis

Paruošimas:

Suplakame kiaušinius su cukrumi, druska ir vanilinu. Dedame į plaktus kiaušinius varškę, kruopščiai pertriname ją šakute. Galima imti mikserį ir viską suplakti iki vienalytės skystokos masės. Taip pat atskirai išsijojame miltus su kepimo milteliais.

Nupilame pusę varškės ir kiaušinių masės. Suberiame į ją miltus, išsijotus su kepimo milteliais. Šakute pertriname miltus su mase. Ji turi gautis tiršta. Taip geriau išsimaišo miltų gumulėliai.

Į išmaišytą iki vienalytės masės tešlą pilame pieną ir likusią pusę kiaušinių-varškės masės. Gaunasi skysta tešla, standartinė kaip blynams. Įpilame kelis šaukštus aliejaus, gerai viską permaišome.

Seniau, kai keptuvės buvo be nesvylančios dangos, jas dažnokai sutepdavo paprastu lašinių gabalėliu prieš pirmą blyną. O dar,kaitindami keptuves, į jas berdavo druską. Esą taip geriau kepa blynai. Tačiau aš pilu aliejų jau į tešlą. Blynai lengvai atlimpa ir be išankstinio pasiruošimo. Pilame pirmąjį samtį į keptuvę. Jei pasirodė burbuliukai, vadinasi, blynų tešla teisinga.

Štai taip, vieną po kito, iškepėme visą krūvą blynų. Iš išorės nepasakysi, kad jie kažkokie kitokie, neįprasti. Nebent šiek tiek storesni. O taip, vizualiai – jokio skirtumo. Taip pat, kaip paprastus blynus, sutepame juos lydytu sviestu. Ir patiekiame su uogiene ar medumi. Gero apetito!

You cannot copy content of this page