Štai dėl ko marškiniuose yra šios kilputės! O jūs žinojote apie tai?
Jūs pastebėjote, kad daugelyje marškinių gale yra tokia kilputė? Ar jūs susimąstėte, kam ji reikalinga? Iš esmės versijų yra keletas ir dabar mes jums apie jas papasakosime.
Pradėsime nuo kirpimo. Ši kilpa dažniausiai užbaigia taip vadinamą kaspino klostę, kuri leidžiasi nuo įsiuvo nugaroje iki marškinių apačios.
Susidarančios klostės yra viena iš įsiuvų rūšių ir reikalingos judesių laisvumui ir tuo pačiu audinio prigulimui prie natūralių kūno linijų. Taigi, galima manyti, kad tai sėkminga dekoratyvinė detalė, naudingas sukirpimo elementas.
Egzistuoja dar viena, romantiškesnė šios kilputės atsiradimo versija. Dabar sunku įsivaizduoti, kad kadaise vyriški marškiniai atrodė ir buvo nešiojami visiškai kitaip.
Tais laikais ant marškinių buvo nuimamos apykaklės, kurias iškrakmolindavo taip, kad jos tiesiog stovėjo ir jas nešiojo stangriai užsegtas. Kaklaraiščiai tada buvo labiau panašūs į šalikus, kuriuos reikėjo kažkokiu būdu fiksuoti, taigi, tikėtina, tam šią kilpą ir ėmė daryti. Bet maniera vaizduoti žmones iš nugaros į madą atėjo žymiai vėliau, taigi, pakankamų įrodymų nėra. Užtai šiuolaikiniuose marškiniuose iš galo yra saga, kaip tik dėl to, kad kaklaraištis, kaip jis atrodo šiandien, niekur nenuslystų.
Ir pastarasis variantas iš nesenos istorijos.
60-ųjų pradžioje kompanija GANT pradėjo daryti marškinius su tokia kilpa, kurie akimirksniu išpopuliarėjo tarp studentų iš Gebenės Lygos universitetų. Tiesioginė kilpos paskirtis – kabinti marškinius į spintelę sportinėje rūbinėje, kad nesusiglamžytų.
Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.