13 virtuvės gudrybių, kurias ne visada žino net patyrusios šeimininkės

1. Kad kepant bulvės neliptų prie keptuvės dugno ir nesuliptų tarpusavyje, pakanka neilgam palaikyti jas vandenyje, o paskui leisti nuvarvėti arba net permirkti. Taip jūs pašalinsite nereikalingą krakmolą. Papildomas bonusas bus produkto kaloringumo sumažinimas.

2. Susiruošus virti daržoves būtina atsižvelgti, kam būtent jos reikalingos. Jei sultinys bus naudojamas, jas geriau dėti į šaltą vandenį, jeigu ne – į verdantį.

3. Mėgstate birius ryžius? Nieko nėra paprasčiau, tiesiog pusę valandos iki gaminimo leiskite jiems pabūti šaltame vandenyje.

4. Majonezo alternatyva taps grietinė su trintu virtu tryniu ir garstyčiomis.

5. „Reanimuoti“ krapus ar petražoles padės actas. Pakanka tik trumpam įdėti žalumynus į vandenį su actu.

6. Vietoj to, kad virtumėte dešreles, pabandykite jas apkepti saulėgrąžų aliejuje, prieš tai aptepę garstyčiomis.

7. Morkas reikia virti ne ilgiau nei kitas daržoves, 5-10 min, o sūdyti virimo pabaigoje. Kitaip skonis nebus sodrus.

8. Kad kepenys būtų minkštos, prieš kepimą pakanka truputį pabarstyti jas cukrumi.

9. Įpilkite į tešlą truputį konjako. Kepiniai bus žymiai puresni. Konjaku galima pakeisti ne tik kepimo miltelius, bet net mieles.

10. Plakite kiaušinius teisingai. Atsižvelkite, kad baltymus prieš plakant reikia palaikyti šaltyje, o trynius, priešingai, sušildyti iki kambario temperatūros.

11. Dalį miltų keiskite krakmolu, kepiniai nuo to tik išloš. Pyragėliai ir bandelės bus purios ir liks minkštos net po dienos, o blynai bus žymiai švelnesni.

12. Norite išvengti purslų kepant? Prieš pilant į keptuvę aliejų, truputį pabarstykite ją paprasta druska.

13. Svajojate apie purią kiaušinienę? Suplakite kiaušinius su šaltu vandeniu apskaičiavus 1 valgomąjį šaukštą vandens pusei stiklinės kiaušinių.

You cannot copy content of this page