Kaip 15 minučių kasdienio vaikščiojimo gali pakeisti jūsų kūną

Mūsų gyvenimas labai intensyvus. Kas turi laisvo laiko kasdien ar netgi 3 dienas per savaitę eiti į sporto klubą 30-ies minučių treniruotei?

Mes turime tikrai mažai laisvo laiko, bet tai nereiškia, kad galimybės sveikatintis fiziniais pratimais visiškai nėra!

Netgi 15 minučių kasdienio pasivaikščiojimo suteikia didžiulius privalumus:

Gerina nuotaiką ir psichikos būklę. Kasdienis pasivaikščiojimas suteikia tą patį psichologinį poveikį, kaip gero vyno taurė ar juodojo šokolado vartojimas. Tai savotiškas nuotaikos „gerintojas“. Taipogi jūs negaunate papildomų kalorijų, tai irgi pliusas.
Palaiko svorį. Su amžiumi palaikyti gerą formą darosi sunkiau. Paprasčiausias būdas – kasdienis pasivaikščiojimas, nes jis gerina medžiagų apykaitą.

Padeda užmigti. Kaip ir bet kokie fiziniai pratimai, ėjimas padės jums geriau miegoti naktimis. O geras nakties miegas savo ruožtu padės jums lengviau susidoroti su rytojaus problemomis.

Užkerta kelią širdies ligoms. Vaikščiojimas gerina kraujo apytaką, kas savo ruožtu padeda užkirsti kelią širdies ligoms.
Mažina krūties vėžio riziką. Eksperimentas parodė, kad moterys, kurios vaikščiojo 7 ir daugiau valandų per savaitę, sumažino krūties vėžio išsivystymo šansus 14% palyginus su tomis, kurios to nedarė.

Stiprina imuninę sistemą. Tie, kurie vaikštinėja bent 20 minučių 5 dienas per savaitę, rečiau serga. O tiems, kas jau susirgo, kasdieniai pasivaikščiojimai pagreitins sveikimą ir palengvins simptomus.

Lengvina sąnarių skausmą. Bet kokie pratimai lengvina sąnarių skausmą, kadangi jie verčia kūną judėti ir sąnariai sutepami. Vaikščiojimas – tai lengvas pratimas su maža apkrova.

Normalizuoja tuštinimąsi. Vaikščiojimas pozityviai veikia virškinamąjį traktą ir padeda normalizuoti tuštinimąsi. Jei jūs kenčiate nuo vidurių užkietėjimo, kasdieniai pasivaikščiojimai gali išspręsti šią problemą.

Stabdo per didelę trauką maistui. Ar kada nors kimšote saldumynus dėl streso? Žinokite, kad pasivaikščiojimai padeda nugalėti šią trauką. Pakanka tiesiog išeiti į lauką ir pasivaikščioti 15 min. Pliusas – tai padės sudeginti kalorijas ir pagerins nuotaiką.

Užkerta kelią kai kuriems susirgimams. Kai jūs treniruojatės ir didinate širdies susitraukimų kiekį, jūs stiprinate svarbiausią savo kūno raumenį – širdį. Tai padeda sumažinti širdies susirgimų riziką. Vaikščiojimas taip pat mažina 2 tipo diabeto ir aukšto kraujospūdžio vystymosi riziką.

Taigi, dažniau vaikštinėkite po parką ar apylinkes ir gerinkite savo kūno ir proto sveikatą vienu mostu!

You cannot copy content of this page