Vištienos kepenų užkepėlė su grybais

Ingredientai:
– vištienos kepenys 600 g
– morka 1 vnt
– pievagrybiai 200 g
– svogūnai 2 vnt
– aliejus 3-5 valgomieji šaukštai
– kiaušiniai 3 vnt
– grietinė 200 g
– druska pagal skonį
– malti juodieji pipirai pagal skonį

Paruošimas:
– Daržoves nulupkite ir nuplaukite. Morką stambiai sutarkuokite, svogūnus supjaustykite kubeliais. Smulkintas daržoves dėkite į įkaitintą keptuvę su aliejumi. Apkepkite daržoves ant vidutinės ugnies kol suminkštės apie 2-3 min.

– Nuo keptų daržovių nupilkite nereikalingą aliejų, dėkite į karščiui atsparią formą, išlyginkite mentele per visą paviršių.

– Pievagrybius kruopščiai nuplaukite, supjaustykite plokštelėmis, dėkite į sausą įkaitintą keptuvę, truputį pasūdykite. Kai išgaruos visos grybų sultys, įpilkite šiek tiek aliejaus, kepkite grybus kelias minutes.

– Keptus grybus dėkite į formą ant morkų ir svogūnų mišinio.

– Kepenis supjaustykite nedideliais gabalėliais, nupjaudami gysleles. Keptuvę gerai įkaitinkite, pilkite aliejų. Dėkite kepenis į įkaitintą aliejų, kepkite ant didelės ugnies iš kiekvienos pusės po 2-3 minutes, pasūdykite. Jos turi apkepti išorėje ir likti minkštos bei sultingos viduje.

– Kepenis dėkite į formą ant grybų sluoksnio.

– Atskirai paruoškite užpilą. Į gilų indą muškite kiaušinius, dėkite grietinę, druską ir maltus pipirus, kruopščiai permaišykite mentele iki vienalytės masės.

– Padažu užpilkite kepenis, grybus ir daržoves. Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių, pašaukite ruošinį.

– Užkepėlę kepkite 20-25 min. Viršutinis sluoksnis turi šiek tiek apskrusti. Gatavą užkepėlę truputį atvėsinkite, supjaustykite porcijomis ir patiekite.

Gero apetito!

You cannot copy content of this page