3 moksliškai įrodyti faktai, kad katės ilgina žmogaus gyvenimą

Ekspertai iš įvairių šalių mano, kad katinėliai – tai ne tik mielumo įsikūnijimas, bet ir tikras vaistas nuo ligų ir streso.

1. Katės moko mus nusileisti ant kojų, iš kur mus benumestų gyvenimas.
Specialistai iš Melburno (Australija) universiteto 3 mėnesius stebėjo psichoterapijos skyriaus pacientus vienoje miesto klinikų. Eksperimente dalyvavo daugiau nei 200 žmonių,kenčiančių nuo depresijų, neurozių ir sociofobijų.

Visi pacientai buvo užsitęsusio chroniško streso būklės. Dalyviai išbandė įvairias psichoterapijos metodikas – nuo psichoanalizės iki autotreningo.
Tyrimo pabaigoje paaiškėjo, kad pozityviausią rezultatą davė vizualinė felinoterapija, paprastai tariant – fotografavimas ir kačių fotografijų peržiūra, kurią pasiūlė psichologijos daktarė Belinda Šturman.

Daktarė Šturman pažymėjo, kad jos globotiniai išeidavo iš krizės būsenos greičiau už tuos, kurie užsiėmė tradicinėmis metodikomis:
„Vaikystėje mūsų fermoje visada gyveno katės. Atsimenu, kad sunkiais momentais močiutė visada man sakydavo – neliūdėk, pažiūrėk į mūsų katiną Džėjų, koks jis laisvas, išdidus ir kaip jam nusispjaut į tai, ką kalba kiti. Taip, katės padeda mums tapti pačiais savimi, išmokti nepriklausomybės ir nusileisti ant kojų, iš kur gyvenimas benumestų“.

Taigi, nesidrovėkite fotografuoti, publikuoti ir „laikinti“ katinėlius! Tai, kaip sako mokslininkai, stiprina nervus ir padeda išgyventi stresą.

2. Gelbsti nuo širdies katastrofų.
Mokslininkai iš Edinburgo (Škotija) nustatė ryšį tarp žmogaus sveikatos būklės ir jo naminių gyvūnų. Tyrime dalyvavo daugiau nei 10 tūkstančių žmonių nuo 40 iki 85 metų. „Gydomojo“ poveikio žmogui čempionais tapo katės.

Jų šeimininkai maždaug 18-20% rečiau tapo infarktų ir insultų aukomis, nei tie, kurie gyvūnų nelaiko, ir 10% rečiau, nei šunų savininkai. Ir dar įdomus dalykas vyrų dėmesiui. Ekspertai tvirtina, kad katės ilgina gyvenimą stipriajai lyčiai!

Tarp išgyvenusiųjų iki 85 metų Didžiosios Britanijos gyventojų daugiau nei 70% visada laikė namuose ūsuotuosius rainius.

3. Naminiai fizioterapeutai ir gyvi „garstyčių kompresai“.
Glostyti kates labai sveika visiems hipertonikams ir orų permainoms jautriems žmonėms (žinoma, jei jūs neturite alergijos ūsuotiems rainiams). Įrodyta: kačių kailiuko glostymas mažina arterinį spaudimą.

Toks efektas pasiekiamas nuimant statinį elektros krūvį ir to pasekmė – smulkiųjų kraujagyslių – kapiliarų – įtampos ir spazmų nuėmimas.
Taigi, esant orų permainoms, kai už lango lietus ir vėjas, taip puiku įsitaisyti jaukiame krėsle, pasisodinti ant kelių katiną – jautrumą orams kaip ranka nuims.

O dar katės labai tiksliai skiria temperatūrų skirtumus net puse laipsnio. Jos mėgsta pasišildyti ir instinktyviai stengiasi įsitaisyti šilčiausioje vietoje. Todėl jeigu jums, pavyzdžiui, yra kelio sąnario uždegimas arba prasideda bronchitas, katinas su malonumu užlips arba ant kojų, arba ant krūtinės.

Gyvas kūnas labai efektyviai ramina tokio tipo skausmus ir padeda kovoti su uždegimu. Taigi, jei jums gripas, o katinėlis nusprendė pažaisti „gyvą garstyčių kompresą“, nevykite jo, tegu pasėdi porą minučių ant skaudamos vietos ir jums tikrai pasidarys lengviau.

You cannot copy content of this page