5 geriausios ir greičiausiai augančios vijoklinės gėlės jūsų sodui

Stambiažiedė ląstūnė

Stambiažiedė ląstūnė – vienas geriausių vijoklinių augalų, kuris gali išaugti iki 12 m aukščio. Augalas normaliai jaučiasi pavėsyje, tačiau gausiam žydėjimui visgi verta sodinti jį saulėtuose plotuose.

Raganė

Lianos žydėjimo metas – ankstyvas pavasaris. Tačiau kad liana uždengtų statinį ar tvorą, reikia kelerių metų. Taigi, teks apsišarvuoti kantrybe. Užtai raganė nelabai reikli priežiūrai ir išsiskiria neįprastais ir ryškiais žiedais.

Rodochitonas

Tai visžalis daugiametis augalas su žoliniais stiebais. Vienas iš įspūdingesnių augalų. Ilgalaikis ir labai gausus žydėjimas, kuris prasideda praėjus maždaug 4 mėnesiams po sodinimo.

Airinė gebenė

Puikus lianinis augalas pavėsiui. Gebenė turi gražios formos odos pavidalo lapus, ant augalo stiebų vystosi išorinės šaknys, kurios gali išlaikyti lianos svorį ant sienos.

Vijoklinės rožės

Šie augalai yra be galo populiarūs tiek įvairių statinių, pastatų ir sienų, tiek pavėsinių vertikaliajam apželdinimui. Tokios gėlės gali papuošti tiek didelį statinį, tiek ir visai mažytį.

Šie augalai plačiai naudojami įvairių konstrukcijų kūrimui sode – kolonų, pavėsinių, piramidžių, girliandų, o taip pat arkų. O dar jos puikiai dera su kitais augalais, todėl jų populiarumas nė kiek ne mažesnis nei kambarinių ar krūminių rožių.

You cannot copy content of this page