6 tarybinės tradicijos, kurių mums labai trūksta dabar

Kas ką besakytų apie Tarybų Sąjungą, nėra prasmės neigti, kad jos egzistavimo laikais buvo daug gero.

Ir kai kuriuos šiuos dalykus labai norėtųsi įgyvendinti šiuolaikiniame pasaulyje, pavyzdžiui, tradiciją rinkti makulatūrą mokyklose ir atlikti gamybinę gimnastiką.

Televizoriaus žiūrėjimas pagal grafiką

Tarybiniai vaikai nežinojo, kas yra planšetės ir kompiuteriai.

Prieiga prie multfilmų buvo tik su tėvų leidimu ir tik specialiai tam skirtu metu. Be to, ir patys suaugusieji turėjo žiūrėti televizorių pagal tvarkaraštį – šviežio laikraščio su TV programomis žmonės laukė lyg dangiškos manos.

O kai šiugždantis, kvepiantis šviežiais dažais numeris patekdavo jiems į rankas, jie susidomėję studijuodavo artimiausios savaitės programą ir tušinuku apibrėždavo mėgstamas laidas.

Stiklo taros rinkimas ir pridavimas
Daugelis šeimų tais laikais turėjo naudingą įprotį rinkti ir priduoti stiklinius butelius. Beveik kiekvienoje virtuvėje būdavo „slaptavietė“ tuštiems buteliams nuo limonado ir pieno.

O mėnesio pabaigoje visa tai dėdavo į rezginę ir nešdavo į artimiausią priėmimo punktą, kur už tai gaudavo porą rublių. Šių pinigų pakakdavo nusipirkti kelioms porcijoms skaniausių grietininių ledų.

Visuomenei naudingas darbas

Tarybų Sąjungoje tingių žmonių nebuvo! Ir senas, ir jaunas plušo visuomenės labui, ar tai būtų šeštadieninė talka, ar žymieji bulviakasiai. Tada žmonės žvelgė į tai kaip į sunkią prievolę, bet dabar su liūdesiu ir šiluma prisimena tuos laikus.

Sutikite, šiuolaikiniams moksleiviams (ir ne tik jiems) nepakenktų truputis disciplinos ir darbo? Būtent šias savybes TSRS valdžia bandė ugdyti žmonėse, kviesdama juos dirbti visuomenei naudingą darbą.

Makulatūros rinkimas

Makulatūros rinkimas buvo vienas mėgstamiausių tarybinių moksleivių užsiėmimų. Jis vykdavo kartą per 3 mėnesius. Tą dieną mokiniai traukdavo į nereikalingų laikraščių, knygų ir popierių paieškas.

Dažniausiai visas šis gėris rasdavosi namie arba pas kaimynus. Daugelis žmonių ir patys laukdavo, kada pas juos užeis – daugumoje tarybinių butų ir namų būtinai galima būdavo pamatyti krūvelę senų laikraščių, kruopščiai perrištų virvute.

Gamybinė gimnastika

TSRS gimnastika užsiėmė visi, pradedant vaikų darželio auklėtiniais ir baigiant gamyklų darbininkais. Kiekvienoje įmonėje, kiekvienoje įstaigoje buvo skirtas specialus laikas fizkultūrai – nedidelė mankšta padėdavo atsitraukti nuo monotoniško darbo, žvalindavo ir suteikdavo kūnui tonusą.

Kūno kultūros pamokos tais laikais irgi buvo labai gerbiamos, na o baseino lankymas buvo bendra mėgstama daugelio šeimų veikla.

Mokyklinė uniforma

Dabar toli gražu ne visose mokyklose egzistuoja uniformų taisyklė, tačiau TSRS laikais buvo sunku kažką nustebinti puošniais kostiumais ir suknelėmis.

Todėl vaikai, ypač mergaitės, stengdavosi kaip nors išreikšti individualumą. Su didžiuliu malonumu jos keisdavo suknelių apykakles ir rankogalius, rinkdamosi iš nertų, medžiaginių, siuvinėtų ir ne…

Tačiau prisiūti šias apykakles ir rankogalius buvo ne taip ir paprasta. Egzistavo tam tikros paslaptys, kurios leido daryti tai gražiai ir tvarkingai. Manoma, kad šių garderobo detalių pagalba mergaitėms buvo skiepijamas ūkiškumas ir tvarkingumas.

O kokių tarybinių tradicijų ilgitės jūs? Ką norėtumėte sugrąžinti? Dalinkitės su mumis komentaruose.

You cannot copy content of this page