Charlesas Feeney – Duty Free įkūrėjas ir keisčiausias milijardierius pasaulyje

Jis įkūrė Duty Free. Būdamas 89, Čakas uždirbo 7,5 milijardų dolerių. Bet nepaisant to, jis neturi mašinos ir namo, skraido ekonomine klase ir gyvena nedideliame nuomojamame bute. Ant Čako rankos galima pastebėti laikrodį už 15 dolerių. Jis nešioja paprastus marškinius.

Vietoj restoranų jis vaikšto į užkandines, važinėja taksi ir metro. Tačiau nesuklyskite, jei laikote jį šykštuoliu. Jis nedreba dėl kiekvieno cento. Per pastaruosius 3 dešimtmečius Čakas Feeney paaukojo labdarai daugiau nei 6000000000 dolerių!

Ši kolosali suma buvo skirta mokyklų, koledžų, universitetų, mokslinių centrų, ligoninių ir klinikų, taip pat senelių namų Afrikoje, Airijoje, Australijoje, JAV, Bermudų salose ir Vietname statybai bei plėtojimui.

Šiam milijardieriui nereikia ne tik pinigų, bet ir pripažinimo. Jis nesivaiko šlovės, o bando likti šešėlyje. Pirmuosius 15 metų apie jo gerus darbus niekas net nežinojo!

Bet net po „demaskavimo“ Feeney nesiekia išsiskirti. Iki 2012 metų jis davė ne daugiau 5 interviu.

Čakas Feeney – tai iškili asmenybė! Jis įkūrė savo verslą nuo nulio ir per porą metų išplėtė kompaniją iki 200 darbuotojų 27 šalyse. Jo pajamos didėjo neįtikėtinais tempais, ir jau tada didelė jų dalis buvo pervedama į labdaros organizacijos sąskaitą.

„Aš įsitikinau, kad kur kas daugiau malonumo gauni, kai atiduodi pinigus ir matai, kad jų dėka kažkas atsiranda, pavyzdžiui, ligoninė. Tai juk logiška – investuoti pinigus į gerus darbus, o ne dėti į sąskaitą banke ir leisti kauptis ir kauptis“ ,- sako Feeney.

You cannot copy content of this page