7 augalai, gebantys apsaugoti jus nuo erkių, musių, uodų

Erkės, musės, uodai – labai nemalonūs kaimynai, kurių taip paprastai neatsikratysi. Daugelis griebiasi kenksmingų cheminių priemonių, tačiau yra puikus būdas apsieiti be jų, tuo pačiu padarant savo sodą patraukliu žmonėms ir nepakenčiamu vabzdžiams.

Pabandykite pasodinti vieną iš šių augalų:

1. Levanda.

Žmonėms patinka levandos aromatas, ko nepasakysi apie vabzdžius. Maža to, kad levandų aliejus veikia kaip gamtinis repelentas nuo uodų, tai dar sudžiovinti levandų ryšulėliai garderobe atbaido kandis.

2. Bazilikas.

Bazilikas turi augti kiekviename darže ne tik todėl, kad tai skaniausias maisto prieskonis, bet ir dėka jo sugebėjimo baidyti uodus. Gamtoje yra vos šeši lakiųjų medžiagų tipai, atbaidantys uodus, ir keturi iš jų randami bazilike. O dar iš jo galima pasidaryti naminį antimoskitinį aerozolį.

3. Mėta.

Mėta – dar vienas aromatinio prieskonio, kuris atbaido parazitus, pavyzdys. Mentolis, veiklioji mėtos medžiaga, veikia kaip pesticidas uodų ir mašalų lervoms. Taip pat jis atbaido skruzdes ir vorus.

4. Rozmarinas.

Rozmarinas plačiai naudojamas kepimui grilyje, bet ar jūs žinote, kad paprasčiausiai padėjus jį ant grotelių, jis apsaugos jūsų pikniką nuo uodų? Paprasčiausiai užmeskite kelias rozmarino šakeles ant kepsninės – aromatingi dūmai išvaikys skraidančius kraujasiurbius!

5. Serenčiai.

Serenčiai taps bet kurio sodo puošmena, tačiau jie ne tik džiugina akį, bet ir atbaido vabzdžius.

6. Chrizantemos.

Chrizantemos – labai gražios gėlės, kurios tuo pačiu saugo sodą nuo nekviestų svečių. Chrizantemose yra medžiagos piretrumo, kuri žudo ir vaiko skruzdes, erkes, blusas, voratinklines erkutes, tarakonus, japoninius vabalus ir net patalines blakes.

7. Veneros musgaudis.

Jei jūs renkatės ekstremalesnius būdus apsisaugoti nuo kenkėjų, savo darže pasodinkite Veneros musgaudį. Jis ėda muses, o taip pat kitus smulkius vabzdžius.

You cannot copy content of this page