9 populiarios procedūros, kurių pačios kosmetologės sau nė už ką nesidarys

Reklaminiai grožio salonų lankstinukai mirga visų įmanomų paslaugų pasiūlymais. Mums žada pašalinti raukšles, grąžinti odai švytėjimą ir net sustangrinti krūtinę be jokių operacijų. Bet ar visos šios „grožio injekcijos“ ir kitos manipuliacijos išties yra tokios saugios?

1. Permanentinis makiažas.

Akių, antakių ir lūpų permanentas – ta pati tatuiruotė. Kaip ir „odos piešinėlių“ atveju, kai kuriems pacientams pasireiškia įvairūs kenksmingi efektai – nuo audinių patinimo ir uždegimo iki randų susidarymo.

2. Liposakcija.

Klasikinė liposakcija atliekama su bendra narkoze ir reikalauja ne mažiau 2-3 savaičių atsistatymo. Prie viso šito operuotoje srityje gali išsivystyti odos hiperpigmentacija – Amerikos mokslininkų duomenimis, nuo jos kenčia 18,7% pacientų. O dar netgi patys medikai skeptiškai žvelgia į gautus rezultatus.

„Sakau jums kaip gydytojas: liposakcija nėra svorio netekimas. Kaip kompensaciją riebalus kaups kitos jūsų kūno dalys“.

3. Lūpų didinimas.

Vienas tokios korekcijos minusų yra jo trumpalaikiškumas. Užpildai padidina lūpas maždaug 5-6 mėnesiams, o paskui jų įvedimo rezultatas darosi beveik nepastebimas. Todėl moterims tenka priprasti prie neilgalaikės „grožio procedūros“ ir maždaug kartą į pusmetį kęsti injekcijų skausmus.

4. Baby face.

Tai akupunktūros procedūrų kompleksas, po kurio moterims žada „lėlės veidą“ – idealų kontūrą be jokių raukšlelių. Kad tai pasiektų, į odą subedama daugiau nei 100 specialių plonų adatėlių. Tačiau mokslininkai kol kas nepasiruošę kalbėti apie didelį kosmetinės akupunktūros efektyvumą. Maža to, jie pažymi, kad šiai krypčiai dar reikia papildomų tyrimų.

5. Žuvelių spa.

PRIEŠ

PO

Garra Rufa žuvelių procedūra visada turi prasidėti nuo kruopštaus kojų plovimo ir dezinfekcijos. Tik po to pėdas galima nardinti į rezervuarą su žuvelėmis. Priešingu atveju tokios procedūros metu galima pasigauti infekcinį susirgimą ar grybelį, su kuriuo atėjo kažkas iš ankstesnių klientų. Žuvelių spa nepageidautina atlikti po kojų skutimo (odoje lieka mikroskopiniai įpjovimai, pro kuriuos gali patekti infekcija).

6. Dantų balinimas ultravioletu.

PRIEŠ

PO

Po šios procedūros klientams žada tikrą holivudinę šypseną su spindinčiais perlo baltumo dantimis. Tačiau veikiant šiam spinduliavimui emalis suplonėja ir dantys tampa labiau pažeidžiami išorinių veiksnių. O dar tokia procedūra gali pažeisti burnos gleivinę. Daugelis pacientų skundžiasi pačios procedūros skausmingumu, o kai kurie sako, kad dantų baltumas išsilaiko ne taip ilgai, kaip norėtųsi.

7.Šiluminė ausų terapija.

PRIEŠ

PO

Šios procedūros metu į paciento ausį įstatoma speciali žvakė ir uždegama. Manoma, kad veikiant liepsnai susidaro vakuumas, kuris leidžia ištraukti iš ausies visus įmanomus nešvarumus. Amerikos audiologijos akademijoje atliko visą tyrimą šia tema ir padarė išvadą, kad naudojant ausų žvakes galima apsideginti arba užkimšti ausies kanalą taip, kad prireiks chirurginio įsikišimo.

8. Mezoterapija.

Grožio salonuose žada, kad po injekcijų kurso nuo veido dings visi įmanomi uždegimai ir raukšlelės, o oda spindės iš vidaus. Tačiau dar 2012 metais buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 6 žmonės. Jie atliko mezoterapijos kursą pusę metų, tačiau taip ir negalėjo pasigirti raukšlių dingimu ir odos stangrumo atsistatymu.

Ir žinoma, niekada nereikia pamiršti alerginių reakcijų atsiradimo galimybės.

9. Krūtinės stangrinimas botokso injekcijomis.

Anksčiau botokso griebdavosi, kad atsikratytų raukšlių ant veido ir kaklo. Tačiau visai neseniai buvo sukurta metodika nechirurginiam krūtinės stangrinimui. Dailiosios lyties atstovėms siūlo atlikti injekcijas tiesiai į krūtinės raumenis ir grąžinti biustui patrauklią išvaizdą.

Pagrindiniai šios procedūros minusai – aukšta kaina ir laikinas efektas (apie 6 mėn). Juolab kad botokso procedūros esmė susidaro iš mažojo krūtinės raumens „atjungimo“ ir krūvio padidinimo rombiniam nugaros raumeniui. Tyrėjai mano, kad tokį rezultatą galima gauti sportuojant arba atlikus paprastą laikysenos korekciją.

O jūs ryžtumėtės tokių procedūrų rizikai?

You cannot copy content of this page