Persodinu orchidėjas tiesiog žydėjimo metu, tai nebaisu, nuo to augalai toliau žydi net intensyviau nei anksčiau
1. Paruošk šiek tiek didesnį vazoną nei orchidėja augo iki tol. Būtinai permatomą, kad būtų matoma, kokios būklės yra šaknys, o taip pat dėl to, kad iki jų patektų šviesa.
2. Prilaikant vazoną prie pagrindo, apversk seną vazoną ir išberk jo turinį. Nuvalyk kiekvieną ūglį nuo seno substrato. Po to apžiūrėk šaknis. Tarp jų gali būti išdžiuvusios, papilkėjusios, galbūt dėl kažko pagedusios. Visas jas reikia pašalinti nukerpant žirklėmis. O geras palikti.
3. Po to šaknis reikia nuplauti kambario temperatūros vandenyje su kalio permanganatu. O pjūvių vietas apdirbti. Tam tiks aktyvuota anglis, česnakų tirpalas arba antiseptikai be spirito.
4. Pašalink senus sausus lapus, o taip pat tuos, per kuriuos prasimušė šaknys. Ir geltoni, ir žali orchidėjos lapai šalinami pagal vieną schemą: perpjaunami per skiriančią gyslą, tempiami už galų į priešingas puses taip, lyg reikėtų nuimti lapą nuo stiebo.
5. Į naujo vazono dugną įberk 1,5 cm storio naujo substrato sluoksnį. Centre pastatyk orchidėją. Taip pat centre patalpink laikiklį, prie kurio tvirtinasi stiebas. Ir iškart pritvirtink prie jo žydinčias šakas. Po to užpildyk likusią vazono erdvę substratu. Suspausti nereikia, šaknys turi kvėpuoti. Viršutinių žalių šakninių ataugų užberti nereikia.
6. Orchidėjos laistymas po persodinimo: vazoną įdėk į vonią, gausiai paliek kambario temperatūros vandeniu. Palik 15 min, kad visas vanduo iškart nutekėtų per ertmes apačioje.
Po to pastatyk orchidėją į šiek tiek užtemdytą vietą. Po dviejų dienų pastatyk į nuolatinę vietą, bet ne tiesioginiuose saulės spinduliuose. Jei orchidėjos faleonopsio persodinimas namų sąlygomis buvo atliktas teisingai, augalas toliau žydės galbūt net intensyviau nei anksčiau.
Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.