Britanijos mokyklos atsisako laikrodžių ant sienų: vaikai jų nesupranta
Jie įprato prie skaitmeninių savo įrenginiuose.
Dėka to, kad šiuolaikinį pasaulį beveik visą užėmė technologijos, nenuostabu, kad dauguma vaikų labai greitai išmoksta naudoti įvairius įrenginius ir programėles.
Deja, vaikai taip priprato prie skaitmeninių prietaisų naudojimo, kad jiems sunku skaityti laiką analoginiuose laikrodžiuose.
Atsižvelgdamos į tai, Didžiosios Britanijos mokyklos nusprendė pašalinti analoginius laikrodžius iš kambarių egzaminų ir testų metu. Tai nutiko po to, kai mokiniai pasiskundė, kad jie painiojasi laike ir dėl to nespėja.
Malkolmas Trobas, mokyklų ir koledžų lyderių asociacijos (ASCL)generalinio sekretoriaus pavaduotojas, pasakė:
„Jauni žmonės ne taip gerai skaito laiką tradiciniame ciferblate, kaip vyresnė karta. Jie įprato žiūrėti laiką telefonuose ir kompiuteriuose. Jiems reikia skaičių, o ne rodyklių“.
Pagal apklausą, vidutiniškai vaikai praleidžia 6 valandas per dieną (ar daugiau) prie savo įrenginių ekranų. Ir tai, ko jūs nerasite šiuolaikinių įrenginių interfeise – tai analoginis ciferblatas.
Trobas pasakė, kad mokytojai nori, kad jų mokiniai jaustųsi maksimaliai komfortiškai egzaminų metu, ir analoginių laikrodžių pakeitimas skaitmeniniais bus pakankamai naudingas.
„Mokyklos neišvengiamai darys visa įmanoma, kad maži vaikai jaustųsi maksimaliai atsipalaidavę. Iš tiesų tai net gerai, todėl kad žymiai sunkiau suklysti su skaitmeniniu laikrodžiu, kai jūs stengiatės žūt būt suspėti.”
Kol kas laikrodžių keitimo iniciatyva numatoma tik Didžiosios Britanijos mokyklose.