Pažvelkite į savo pirštus, kad greitai nustatytumėte optimalų maisto porcijos dydį
Mūsų kūnas pats sufleruoja mums visą būtiną informaciją apie gyvenimo būdą.
Pavyzdžiui, išskėsti dešinės rankos pirštai: nykštys – pusryčiai, jie turi būti sotūs, toliau seka saikingas užkandis, paskui vėl masyvūs pietūs, lengvi pavakariai ir visai visai kuklus mažasis pirštas – vakarienė. Tai principas, kurį rekomenduoja dauguma visų šalių dietologų. Bet yra ir kitų naudingų taisyklių!
Kumštis greitųjų angliavandenių porcijos matavimui
Makaronai, ryžiai, keptos bulvės, daugelio rūšių kruopų košės. Jums reikalinga porcija yra jūsų kumščio dydžio, kad gautumėte vienkartinę greitųjų angliavandenių dozę, patogų energijos šaltinį.
Matuojame proteino porciją
Tofu sūris, virta ar kepta žuvis, kepsnio gabalėlis, kotletas. Jei šis baltymų šaltinis telpa ant jūsų delno – klausimai atkrenta, tai tiek, kiek reikia, kad nepersivalgytumėte.
Sūrio per du pirštus
Ne, jei jūs norite būtent paskanauti sūrio patiekalo, tai galite praleisti šį patarimą. Bet jei mes kalbame apie sūrio kiekį racione naudingųjų medžiagų požiūriu, to paties kalcio, tai pakanka vienu kartu suvalgyti tokio dydžio gabalėlį, kaip du jūsų pirštai.
O kiek gi sviesto?
Visiškai nedaug, kaip vienas rodomojo piršto pirštakaulis. Tai sviestas, kurį mes tepame ant duonos, ar aliejus, kurį pilame į salotas.
Pilna sauja uogų
Taisyklė taip pat teisinga vaisiams ir kai kurioms daržovėms, pavyzdžiui, pomidorams. Kiek tilps į dviejų rankų rieškučias , tiek ir valgykite – vieną didelį obuolį, kelias riekes meliono, saują serbentų ir t.t.
Saldumynai!
Pirmasis nykščio pirštakaulis – štai tiek medaus, uogienės ar šokolado turi būti suvalgoma vienu kartu, kad palepintumėte skonį ir nesukurtumėte problemų figūrai.
Kumštis deserto matavimui
Kai jūs renkatės ledus, torto gabalėlį ar keksą, orientuokitės į savo suspaustą kumštuką – na koks netikėlis organizmas, neleidžia prisikimšti skanėstų iki soties! Taip, neleidžia.
Pirmoji pastaba: šios taisyklės netinka vaikams, tik pilnai susiformavusiam suaugusiam organizmui.
Antroji pastaba: kontraindikacijos ir individualios ypatybės yra pas visus, neignoruokite jų įsiteikdami madingoms tendencijoms.
Trečia pastaba: maisto kokybė visada geriau už kiekybę, ši taisyklė tik padeda susiorientuoti tiems, kurie tik pradeda mąstyti – o ką ir kiek aš valgau?
Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.