Sveiki ir skanūs žirnelių mikrožalumynai namų sąlygomis per 7 dienas

Mikrožalumynai – jauni augalų ūgliai. Tai skanus ir neįtikėtinai naudingas produktas, gausus antioksidantų, chlorofilo ir vitaminų.

Naudingųjų medžiagų koncentracija mikrožalumynuose 40 kartų didesnė nei suaugusiuose augaluose, todėl šis produktas turi būti kiekvienuose namuose. Mikrožalumynų auginimas namų sąlygomis – pakankamai paprastas procesas, tai galima daryti paprasčiausiuose putplasčio konteineriuose.

Žirnių mikrožalumynų auginimui prireiks paprastų žirnių, kuriuos būtina kruopščiai perplauti, o paskui užmerkti 6 val.

Jums prireiks putplasčio konteinerių. Kelis konteinerius perpjaukite per pusę – tai bus apatinė konstrukcijos dalis. Apatinėje neperpjautų konteinerių dalyje padarykite daug skylučių.

Konteinerių puselėse pridėkite plastikinių butelių kamštelių, kurie bus atrama. Pripildykite talpą vandeniu.

Dėkite konteinerius ant kamštelių.

Pripildykite konteinerius žirniais ir uždenkite dangtelius.

Jau po dienos žirniai ims dygti.

Svarbu perplauti žirnelius dukart dienoje tekančiu vandeniu. Kadangi konteineriuose yra skylutės, tai daryti labai paprasta.

Jau po 3 dienų pasirodys žali ūgliai, o dar po poros dienų bus galima auginti žirnių mikrožalumynus neuždengiant konteinerio dangčiu.

Nepamirškite reguliariai keisti vandens apatinėje konstrukcijos dalyje ir apipurkšti mikrožalumynų.

7-8 dieną žirnių mikrožalumynus bus galima vartoti. Toks priedas ne tik praturtins racioną didžiuliu kiekiu maistingųjų medžiagų, bet ir padarys patiekalų skonį įdomesniu.

You cannot copy content of this page